Atlas to „piracki” MMO od twórców ARK, który pomieści 40 tysięcy osób na serwerze

Atlas4

Nie wszyscy pamiętają, ale WildCard już jakiś czas temu zapowiedziało nową grę. ARK: Survival Evolved ma się dobrze, ale tym razem deweloperzy chcieli wypłynąć na szerokie wody. Ich nową produkcją miał być Atlas, czyli MMO w pirackim świecie. I wiecie co? Ta produkcja zadebiutuje 13 grudnia.

Atlas rozwinie żagle jako Early Access na Steamie, a jego oficjalnej premiery niestety nie zapowiedziano. Z tym pirackim światem, to też spora przesada. Pojawią się bowiem smoki, cyklopy i inni przedstawiciele fantastycznej fauny oraz flory. Do tego sporo powalczymy na lądzie.

Wiadomo jednak, że WildCard szykuje dla nas pierwszoosobowe MMO na szeroką skalę. Na serwerach gry pomieścić się ma aż 40 tysięcy osób jednocześnie! Świat gry z kolei ma być ponad tysiąckrotnie razy większy, niż w ARK.

Pojawią się również serwery prywatne, które będzie można modyfikować według własnego uznania. Graczom będziemy mogli ukraść statek, załogę, zwierzaki, forty, a nawet ziemię, czy skarby – zapowiada się zatem iście piracko. Na ten moment mamy trailer, a do tego pozostało nam czekać do 13 grudnia.

Kto wie, może Atlas okaże się czymś więcej, niż Sea of Thieves? O ile w ogóle w tej kategorii grę należy rozpatrywać.

Zobacz także

25 komentarzy