Babylon's Fall nie będzie miał więcej aktualizacji

Dodany przez Yamiji prawie 2 lata temu
3 1446
Babylon's Fall nie będzie miał więcej aktualizacji

Mocno przeciętny Action RPG przeżył ledwo rok mimo bycia dzieckiem Square Enix i Platinum Games. Już zniknął z sklepów, a w samej grze zablokowano kupno waluty premium.

29 listopada kończy się obecny sezon i rozpocznie się ostatni sezon tej gry, który ma trwać aż do 27 lutego 2023, kiedy serwery zostaną oficjalnie zamknięte.

Do upadku Babylon's Fall przyczyniła się nie tylko przeciętna jakość samej gierki, ale też zamknięcie kosmetycznych itemków za mikrotransakcjami w grze, która kosztowała 60 dolarów. Square nie nauczył się niczego z problemów jakie miały ich poprzednie gry online.

Mimo tych problemów gra miała swoich fanów. W oficjalnym oświadczeniu o zamknięciu gry Platinum Games nie tylko obiecało, że postarają się dodać tyle eventów, ile im się uda zanim gra umrze, ale także pokreśliło dużą ilość pozytywnych wiadomości i spostrzeżeń:

(...) Szczególnie przez nasze ankiety otrzymaliśmy ogromną ilość entuzjastycznych wiadomości i wsparcia, razem z bystrymi spostrzeżeniami problemów i sugestiami poprawek. To sprawiło, iż czuliśmy, że byliśmy w stanie tworzyć świat Babylon's Fall razem z naszymi graczami. Mimo waszego wsparcia jesteśmy prawdziwie smutni i przepraszamy, że nie będziemy w stanie kontynuować wspierania gry.(...)

Jeśli ktoś ma tą grę i chciałby ostatni raz w nią pograć, w tym oświadczeniu znajdzie też daty kilku ostatnich eventów. Ja osobiście mam nadzieję, że Square wyciągnie wnioski z tej porażki na przyszłość, ale wiecie co mówią o nadziei...


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube