Back 4 Blood to kooperacyjna strzelanina z nutką PvP od twórców Left 4 Dead i Evolve

Left 4 Dead pewnie znacie. To sieciowa, kooperacyjna strzelanina w której grupa przetrwańców musi sobie radzić z hordą nieumarłych. Za serię odpowiadało Turtle Rock Studios, które powraca do swoich korzeni za pomocą Back 4 Blood.

Back 4 Blood to w zasadzie nowe Left 4 Dead, ale z elementami znanymi z Evolve (podobno). Głównym motywem będzie próba przedarcia się grupy graczy przez tłumy zombie. Lokację trzeba oczyścić, przy okazji przeżyć, a już najlepiej by było, jakby udało się wypełnić misję. Do dyspozycji będziemy mieli osiem postaci – każda z nich posiada unikalne zdolności, a także dostęp do dedykowanego ekwipunku. Bohater ma również swój własny typ broni, ale spokojnie, będzie można ją wymieniać w trakcie zabawy.

Standardowo, przeciwnicy występują w formie zwykłej, jak i specjalnej, z własnymi umiejętnościami oraz formami. Pojawi się również unikalny mutant, będący bossem. Pewnym twistem w zabawie jest system kart, które wybieramy przed rozpoczęciem poziomu. Wpływają one na zabawę, modyfikując warunki pogodowe, typy przeciwników, czy oddziaływując bezpośrednio na drużynę graczy. Ci ostatni mają własne karty, pełniące rolę dodatkowych talentów, które zmodyfikują naszego bohatera i dostosują do danej rozgrywki.

Back 4 Blood zaoferuje kampanię fabularną, którą można rozegrać samemu lub w kooperacji. Tytuł otrzyma również tryb PvP w którym jedna drużyna steruje ocaleńcami, a druga grupą nieumarłych. Sama produkcja zaoferuje sporo DLC, ale bez obaw – nie trzeba wszystkich kupować. Jeśli chodzi o kampanie PvE to wystarczy, że lider party będzie miał dany dodatek i cała reszta ekipy będzie mogła zagrać w daną misję, danym trybie czy na danej mapie.

W PvP również nie będzie problemu z balansem, bowiem wszyscy gracze otrzymają dostęp do tych samych kart. Co więcej, całą zawartość związaną z PvP zdobędziemy poprzez granie, więc nie będzie trzeba niczego dokupywać. Za przykład takiej zawartości podano nowe postacie.

O tym, czy Left 4 Dead 3, znaczy Back 4 Blood, będzie hitem, przekonamy się 12 października.

Zobacz także

5 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wrócicie do Guild Wars 2 po premierze dodatku "End of Dragons"?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz