Battlefield 2042 to multiplayer dla 128 graczy, ale bez kampanii oraz bez battle royale

Trrfr6ynji6eebddd3wzgd

Otrzymaliśmy pierwszy trailer Battlefield 2042 oraz garść informacji na temat najnowszego dzieła studia DICE. Akcja produkcji zabierze nas w niedaleką przyszłość, nawiązując jednocześnie do futurystycznej wizji z Battlefield 2142. Premiera tytułu przewidziana została na 22 października 2021 roku. Nowy Battlefield zadebiutuje na Steam, Origin, Epic Games Store, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S.

W okolicach 13 czerwca otrzymamy pierwszy, oficjalny gameplay. Na ten moment musimy zatem raczyć się jedynie doniesieniami oraz trailerem. Ten ostatnio to swoisty list miłosny dla fanów serii – mamy bowiem nawiązania do rzeczy związanych z serią, jak chociażby wyskakiwanie z samolotu, aby wystrzelić z RPG, a potem znów wskoczyć do pojazdu.

Dobra, co zatem wiemy o Battlefield 2042? Będzie to czysta gra multiplayer. Nie otrzymamy żadnej kampanii fabularnej, czy chociażby trybu dla samotnego gracza. Do gry powrócą dobrze znane tryby, otrzymamy również nowe wariacje. Deweloperzy nie przewidują wprowadzenia klasycznego battle royale. Nikt jednak nie wyklucza, że jakaś jego specyficzna odmiana może trafić do zabawy.

W pojedynczym meczu weźmie udział nawet do 128 osób, ale dotyczy to jedynie PC oraz konsol nowej generacji. Posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One będą mieli odgórny limit do 64 graczy w rozgrywce. O ile nie będzie nic dla samotnych graczy, tak potwierdzono możliwość rozgrywania meczów z botami lub ze znajomymi.

Mapy będą podzielone na sektory. Trzeba będzie utrzymać punkty w danym sektorze, aby przejąć nad nim kontrolę. DICE zapowiada bitwy na szeroką skalę z taktyczną nutką.  Jeśli chodzi o klasy to będziemy mieli na pewno: engineer, assault, support. Niemniej będą to teraz bardziej kategorie określające role.

Battlefield 2042 otrzyma nutkę futurystycznego sprzętu, a także bohaterów z unikalnymi zdolnościami oraz specjalistycznym ekwipunkiem (gadżetami). Uzupełnią oni standardowy system klas postaci o którym wspomniałem wyżej. Na start gra otrzyma dziesięciu specjalistów/bohaterów.

Sama produkcja ma być rozwijana z czasem, wzbogacając się o nowe bronie, pojazdy, postacie czy mapy (te ostatnie zawsze będą udostępniane za darmo). Duże aktualizacje pojawią się co trzy miesiące, wraz z kolejnymi sezonami rozgrywek, które zmienią nieco zabawę. Obiecano już przynajmniej cztery sezony z dedykowanymi battle passami. Battle pass będzie miał darmową ścieżkę oraz wersję premium z większą ilością łakoci.

Battlefield 2042 będzie grą Buy-to-Play. Niemniej BYĆ MOŻE gra otrzyma jakiś darmowy tryb (coś jak z Warzone), dostępny dla wszystkich, który zachęcić ma do kupna pełnej wersji gry.

Zobacz także

23 komentarzy