Beta crossplayu już w Overwatch, tak jak i wyzwanie oraz powieść z Ashe

5d982ad5 3920 4353 aeff f3cef522aaa4

Cross-play nie tak dawno temu został zapowiedziany w Overwatch. Jego wersja beta właśnie zadebiutowała w grze. Szczegóły na jej temat znajdziecie tutaj. Ja w skrócie przytoczę najważniejsze rzeczy. A więc, nie będzie cross-progressu, a sama funkcja dostępna będzie dla: PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Cross-play nie będzie w pełni dostępny w Overwatch w grach rankingowych – PC-towcy znajdą się w osobnej puli graczy, a konsolowcy trafią do odrębnej. Wszystko z powodu różnic w balansie w tych wersjach gry. Co jednak ciekawe „aim-assist” będzie wyłączony, gdy w grupie znajdzie się jakiś gracz PC.

Cross-play będzie można wyłączyć. Gracze konsolowi mogą zdecydować, że preferują granie w obrębie własnej platformy. Warto tutaj zaznaczyć, że nie dotyczy to PC-towców. Oni bowiem są skazani na obowiązkowy cross-play.

Poza tym ruszyło wyzwanie z Ashe, które potrwa do 5 lipca. Do tego czasu wygrywajcie mecze, aby zdobyć nowe, zadymiarskie nagrody, w tym portret gracza, graffiti i skórkę Zadymiara dla uwielbianej przez graczy kowbojki, Ashe.  Trzeba rozegrać 9, 18 i 27 meczów, aby zgarnąć wszystkie łakocie.

Dzięki wygranym w Szybkiej grze, Rywalizacji i Salonie gier możecie zdobyć – oprócz normalnych nagród tygodnia – dostępne przez ograniczony czas: portret gracza, graffiti Ashe i McCree oraz skórkę Zadymiara dla Ashe. Każda wygrana liczy się podwójnie.

Standardowo, oglądajcie transmisje na Twitchu przed, w trakcie albo po meczach, aby odblokować jeszcze więcej elementów ozdobnych inspirowanych Ashe. Do 5 lipca oglądaj biorące udział w promocji transmisje na Twitchu, aby zdobyć 6 graffiti z wyzwania Ashe: Zadymiara. Nagrody można zdobyć za oglądanie wszystkich kanałów w kategorii Overwatch na Twitchu.

I na koniec - sprawdźcie „Gang Rebeliantów” – nową powieść ze świata Overwatch autorstwa Lyndsay Ely. Możecie przeczytać jej pierwszy rozdział za darmo. Gdzie? Tutaj.

Zobacz także

4 komentarzy