Beta w Corepunk będzie dosyć krótka! Serwery PvE mogą się pojawić!

Xzzk20191212144841627mqfi

Za podesłanie newsa dziękuję użytkownikowi SsebastiusS, który jest naszym źródłem wieści o Corepunk.

„Jak już niedawno wspomniał Pefrix guru, poznaliśmy datę pierwszych beta testów w krótkim filmiku informacyjnym.

Jednak to nie koniec nowości dotyczących tejże bety. Dwa dni po opublikowaniu filmu, deweloperzy pojawili się na Discordzie społeczności pierwszy raz od dłuższego czasu i brali aktywny udział w konwersacjach na czacie.

Oczywiście nie obyło się bez wyjawienia przy okazji paru dosyć interesujących informacji na temat samej bety i obecnej iteracji gry. Pierwszą i najważniejszą, będzie pewnie informacja o samej długości bety, mianowicie wzmianka o tym, że trwać będzie 3 dni a dokładniej między 25 a 28 sierpniem.

Informacja ta wprawiła w zdziwienie większość osób wyczekujących Corepunka, lecz szybko zapewnili, że to tylko jeden z wielu tego typu testów (obecnie odnosili się do możliwości trzech faz zamkniętej bety, w zależności jak pójdzie każda z nich, liczba ta może się zmniejszyć).

Pojawił się też wątek aspektu technicznego gry. Oczywiście nie są to oficjalne komunikaty, ale mimo wszystko, pierwszy raz mamy zarys obecnej wersji alfy, a dokładniej jej rozmiaru który mieści się w okolicach 15GB. Sama gra chodzi „dobrze” na GTX 970 i to jeszcze przed zaaplikowaniem większości przygotowanych przez twórców optymalizacji!

Koniec końców, owe informacje pochodzą z luźnej rozmowy, więc trzeba traktować je z przymrużeniem oka. Ogólnie nie mamy tutaj żadnych większych konkretów, ale mimo wszystko tego typu otwarte rozmowy bezpośrednio ze społecznością, i to jeszcze na publicznym kanale stały rzadkością przy większych tytułach niebędących „Indie”. (Nie wspominając już o tym, że gra nie pochodzi z crowdfundingu.)

A wy co myślicie, jest to dobra czy zła praktyka?”


Od siebie dodam, że deweloperzy zastanawiają się nad dodaniem do Corepunk serwerów czysto PvE dla osób niezainteresowanych PvP. Decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła, ale twórcy myślą nad tym ze względu na prośby społeczności. Osoby bawiące się na serwerach PvE nie miałyby dostępu do otwartego PvP, ale za to mogłyby walczyć na arenach oraz battlegroundach.

Ekipa zastanawia się również nad serwerami Role-Play oraz możliwością posiadania wszystkich profesji na jednej postaci. We wszystkich tych przypadkach deweloperzy nie deklarują oczywiście wprowadzenia tych rzeczy, tylko pytają o opinię.

Zobacz także

9 komentarzy