Blade & Soul: Ubrania i artystyczna treść gry

Dodany przez guru ponad 13 lat temu
23 7829

Nawet tak niepozorny i niszowy element jaki bez wątpienia są ubrania bohaterów – może być dziełem sztuki. Z takiego założenia wychodzą twórcy Blade & Soul – firma NCSoft. Podczas ostatniej konferencji prasowej, przedstawiony został obszerny materiał, zatytułowany „Explanation of Blade & Soul’s Character Design”.

Dyrektor koreańskiego studia uważa, że trudno jest stworzyć i zainteresować graczy MMORPG’iem, który opiera się na starożytnych czasach i sztukach walki. Przecież w obecnych czasach liczy się akcja, proste zasady... i jak najwięcej krwi. Blade & Soul ma być połączeniem pradawnego klimatu z nowoczesnością. Ale wcale nie chodzi o to, że w grze zostaną użyte technologie lub jakieś roboty, wręcz odwrotnie. Rozwiązaniem mają być artystyczne treści i ciekawie opowiedziana historia.

Wracamy do tematu. Jednym z kluczowych zagadnień w B&S ma być wygląd bohatera. Każdy szczegół ubrania ma coś oznaczać. Oczywiście im więcej ozdób i dodatków, tym lepszy bohater i gracz. Koniec z jednakowymi setami, armorami itp. Blade & Soul łamie stereotypy. Postać może pięknie wyglądać i być pięknie ozdobiona, nawet bez użycia ciężkich zbroi lub helmetów. Nawet walka ma wyglądać super atrakcyjnie, lecz nie chaotycznie, a ruchy bohaterów mają oznaczać harmonię i współgranie z naturą.

Jak widzicie, szykuje się artystyczny MMORPG, który wprowadza nowy nurt na rynek. Czy pośród takich hitów jak Guild Wars 2 i TERA Online – Blade & Soul ma szansę zgarnąć lwią część puli graczy? Pożyjemy, zobaczymy. 

Blade & Soul


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube