Bless Unleashed chwali się statystykami – milion pobrań na samym PC!

Dodany przez PefriX ponad rok temu
9 3156
Bless Unleashed chwali się statystykami – milion pobrań na samym PC!

Historia Bless zakręcona jest jak lato z radiem. Tytuł ten debiutował w 2018 roku po wielu przebojach na innych rynkach na których sobie nie poradził. Twórcy obiecali zmienić system walki, a do tego postawili na model Buy-to-Play, w międzyczasie zmniejszając cenę gry. Było z tym trochę przebojów, a ostatecznie premiera cieszyła się sporą popularnością. Gracze jednak szybko uciekli, widząc Pay-to-Win, brak zawartości, a także górę błędów, w tym możliwość modyfikowania plików gry, aby zyskać przewagę.

Długo ta farsa nie potrwała – Bless poszedł do piachu i nawet przejście na Free-to-Play mu nie pomogło. Ale na horyzoncie pojawił się Bless Unleashed, czyli konsolowa, odnowiona i zmodyfikowana wersja gry. Miałą być bardziej dynamiczna oraz dostosowana do współczesnych standardów. Z czasem zdecydowano, że pojawi się również na PC. I co? I mamy już grę na Steamie, a zainteresowanie ponownie jest niemałe.

Guru podawał Wam wczoraj statystyki gry ze Steam. Średnio jakieś 45 tysięcy równocześnie zalogowanych graczy, a w szczytowym momencie nawet i 75 tysięcy to na samej platformie Valve naprawdę dobry wynik. Oczywiście zobaczymy, czy taka frekwencja utrzyma się za miesiąc, a czy po trzech miesiącach będziemy informowali o zamknięciu serwerów – wszystko jest możliwe i już nie takie rzeczy w obrębie MMORPG-ów widzieliśmy, prawda?

Zwłaszcza, że recenzje na Steamie nie są zachęcające. Na ponad 15 tysięcy recenzji jedynie 53% jest pozytywnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że spora część osób krytykujących Bless Unleashed nie pograła w niego nawet 2 godziny. Wystawiali negatywa po chwili zabawy z tym tytułem, więc ciężko brać taką opinię pod uwagę.

Zamieszanie dookoła Bless Unleashed wykorzystują deweloperzy, którzy chwalą się niezłym wynikiem. Podali bowiem, że ich tytuł na PC został już pobrany ponad milion razy. Jest to spory sukces, ale trzeba pamiętać, że Bless Unleashed dostępne jest w modelu Free-to-Play. Stąd być może i zainteresowanie tą grą – skoro nie trzeba płacić to co za problem sprawdzić?

“Neowiz and Round8 Studio are thrilled to announce that Bless Unleashed has already seen over one million downloads on PC. Since the game’s August 6th launch on Valve’s Steam platform, the MMORPG has seen over 75,000 concurrent players regularly – making it one of Steam’s most-played games.”

Na horyzoncie mamy również Elyon, a także New World (wydane Crowfall oraz Swords of Legends Online nie liczę, bo one jakoś się na powierzchni utrzymują), ciekawe zatem, czy Bless Unleashed zdoła utrzymać przy sobie graczy.

Wy już ograliście ten tytuł? Jak myślicie, szał na Bless Unleashed wkrótce przeminie, czy produkcja ta poradzi sobie lepiej niż jej pierwowzór?


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube