Blizzard chciałby, aby w Diablo IV działał cross-play

Maxresdefault

Blizzard poinformował, że chciałby, aby Diablo 4 miało cross-play.

W zasadzie w tym punkcie mógłbym skończyć newsa, bowiem nic więcej nie zostało potwierdzone. Deweloperzy potwierdzili, że są zainteresowani tym tematem i będą próbowali sprawić, aby Diablo 4 miało taką funkcję. Liczą się jednak z pewnymi technicznymi kwestiami w tym temacie, niemniej ich celem jest wprowadzenie cross-playu do gry.

Przyznam szczerze, że według mnie to dobra informacja. Diablo 4 już jawi się, jako całkiem niezła, multiplayerowa produkcja z wydarzeniami publicznymi w stylu MMO (samej grze wciąż daleko będzie do MMO) oraz ewentualnymi strefami do PvP. Wydawać by się mogło zatem naturalnym, aby cross-play był dostępny przy tylu sieciowych opcjach. Z drugiej strony zawsze pamiętajcie, że całość może nie wypalić i ostatecznie takiej opcji nie będzie.

Co Wy o niej sądzicie? Jak w ogóle jawi Wam się Diablo 4, jako „prawie MMO”, a raczej po prostu gra sieciowa? Ze swojej strony powiem, że trochę szkoda braku typowego trybu dla pojedynczego gracza, ale jeśli warstwa multiplayer ma być miodna, to biorę w ciemno.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

15 komentarzy