Blizzard najgorszą firmą. Twórcy WoW-a stracili wasze zaufanie

Maxresdefault (1)

Ankieta nie pozostawiła żadnych wątpliwości. Firmą (od gier MMO), która najbardziej rozczarowała was w ostatnich miesiącach była…

była był Blizzard. Twórcy Overwatch, Hearthstone, Heroes of the Storm, Diablo 3, no i przede wszystkim World of Warcraft zgarnęli aż 52% wszystkich głosów. 

Żaden inny producent, nawet Bethesda ze swoim - pożal się Boże - next-genowym Falloutem 76 nie zbliżyła się do wyniku Blizzarda. 

Ostatnie poczynania „Zamieci” musiały odbić się na wizerunku firmy. Przełomowym momentem była oczywiście zapowiedź Diablo Immortal, ale kłopoty firmy zaczęły się już na wakacjach, gdzie patche poprzedzające dodatek psuły, a nie naprawiały WoW-a. Potem był oczywiście niezbyt ciepło przyjęty Battle For Azeroth, wspomniany już BlizzCon, brak zapowiedzi Diablo 4, fala hejtu pod filmikami z gry, kolejne problemy z WoW-em, zawirowania w Heroes of the Storm i wiele więcej. 

Niesamowite, że z firmy, która była uznawana za najlepszą i najbardziej szanowaną na świecie Blizzard stoczył się prawie na samo dno. Teraz jest ustawiany w jednym szeregu z EA Games i Bethesdą. Dobitnie świadczy o tym ta ankieta. W pół roku stracili zaufanie swoich fanów. 

Bethesda zgarnęła 21%, EA Games i BioWare 9%, a GameForge 7% głosów. Reszta firm zanotowała mniej niż 5%, w tym Valve ze swoim Artifactem, który miał zmienić rynek karcianek. 

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

18 komentarzy