Blizzard otworzy studio w Polsce. Jest szansa na World of Warcraft PL?

Polska

Najnowszy raport finansowy Activision-Blizzard przyniósł jeszcze jedną gorącą wiadomość.

Okazuje się, że spółka zamierza zatrudnić wkrótce 2000+ nowych deweloperów oraz rozbudować lub otworzyć nowe studia w Polsce, Kanadzie, Chinach i Australii.

W Polsce nie mamy obecnie żadnej faktycznej siedziby Activision-Blizzard, więc w naszym przypadku mowa o “otwarciu” nie “rozbudowie”.

From the start of 2020 through the end of next year we intend to hire more than 2000 developers. We plan to triple the size of certain franchise teams compared to those team sizes in 2019, and we have aggressive hiring plans around the world including new studios or major expansion in Poland, China, Australia and Canada

Trudno jednak powiedzieć, co to dokładnie dla nas oznacza. Lepszy Support? Na pewno. Lepszy marketing? Też. Tłumaczenia gier? Po co, jeśli już teraz praktycznie wszystkie tytuły Activision–Blizzard (od Call of Duty po Overwatch) są dostępne w naszym języku.

Wszystkie oprócz World of Warcraft, więc być może <odpukać w niemalowane> Blizzard zdecyduje się w końcu stworzyć spolszczenie do swojego sztandarowego MMORPG i powalczyć o jeszcze większą liczbę naszych rodaków gotowych wydać 50 zł za miesięczny abonament?! 

Czekamy na jakieś szczegóły.

Zobacz także

21 komentarzy