“Blizzard powinien stworzyć World of Warcraft 2”

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
13 7850
“Blizzard powinien stworzyć World of Warcraft 2”

Kto tak powiedział?

Wy, Drodzy Czytelnicy MMORPG.org.pl.cheeky

W naszej ostatniej ankiecie pytaliśmy o plan “naprawy” World of Warcraft. Jedną z dostępnych opcji było  stworzenie sequela i właśnie ta odpowiedź, a raczej odpowiedzi zebrały najwięcej głosów.

31% ankietowanych jest zdania, że obecnej wersji World of Warcraft nic już nie uratuje (gra będzie regularnie tracić graczy) i jedynym sposobem jest stworzenie pełnoprawnej kontynuacji, która będzie nowym początkiem dla WoW-a, dla Blizzarda oraz dla całego gatunku Massively Multiplayer Online Role Playing Games.

Podobnie uważa 22% ankietowanych, ale dla nich stworzenie sequela miałoby sens, gdyby Blizzard zrobił po prostu upgrade gry w stylu Overwatch 2 czy Path of Exile 2. Zachowując oryginalną wersję i zawartość, ale dodając całkowicie nowe elementy + ulepszając grafikę.

I prawdę mówiąc taki scenariusz jest znacznie bliższy prawdy. Jeśli kiedykolwiek doczekamy się WoW 2, to właśnie na takiej zasadzie. Ewolucji, bez konieczności porzucania oryginału.

39% osób nie widzi sensu tworzenia World of Warcraft, a 8% nie  ma zdania co do tego (wciąż hipotetycznego) pomysłu.

Fakty są jednak takie, że Blizzard coś musi zrobić. Obecna wersja World of Warcraft (Retail) jest coraz bardziej krytykowana, co w połączeniu z ostatnimi wydarzeniami wewnątrz firmy raczej nie prowadzi do niczego dobrego. Gracze WoW-a odchodzą i trudno będzie odwrócić ten trend.


Zapraszamy do nowej ankiety.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube