BLM, LGBT, czarnoskóre postacie. Kontrowersyjny The Wagadu Chronicles uzbierał kupę kasy

2020 10 31 135419

Zadanie wykonane.

Kickstarterowa zbiórka na The Wagadu Chronicles zakończyła się dużym sukcesem (TUTAJ). Zamiast wymaganych 100 tysięcy euro udało się uzbierać 163 tysiące euro.

Po dzisiejszym (wysokim) kursie EURO jest to około 760 tysięcy złotych. Gratulacje dla producentów!

The Wagadu Chronicles to unikatowy, ale także bardzo kontrowersyjny MMORPG, który wywołał u nas – mowa o poprzednim newsie – sporo emocji.

Chodzi między innymi o kwestię fabuły (“The Wagadu Chronicles ma opowiadać diasporyczne doświadczenia czarnych ludzi w obu Amerykach oraz Europie”) oraz elementy LGBT.

The Wagadu Chronicles takes the conversation from those precolonial identities, connecting to these diverse and colorful traditions while also being aspirational to modern LGBT rights.

W grze spotkamy prawie wyłącznie czarnoskóre postacie, więc nic dziwnego, że The Wagadu Chronicles został ochrzczony pierwszym w historii #BlackLivesMatter MMO.

Jeśli jednak chodzi o rozgrywkę, to w The Wagadu Chronicles nie będzie grindu i standardowego podziału na klasy. Będzie za to rozbudowana historia z unikalnym w naszym gatunku systemem Dialogue Mode, pozwalając na interakcję kilku graczy jednocześnie.

Data premiery to odległa sprawa.

Zobacz także

33 komentarzy