Book of Travels krytykowane za serwery i błędy, ale chwalone za unikalność oraz styl

Ss 3597f5648da6f27480130a21d6d2baf4a8d3d171

Book of Travels wystartowało w ramach Early Accessu, ale nie wszyscy mieli szansę zagrać. Nasz Xaorus przykładowo, mimo otrzymania dostępu do gry, nie mógł się zalogować. Serwery bowiem eksplodowały! Zainteresowanie tą grą, określaną jako „Tiny Multiplayer Online” było ogromne, ale twórcy przyznają, że wina leży po ich stronie.

Might and Delight przeprasza za serwerowe trudności Book of Travels i obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby gra była dostępna dla społeczności. Aktualnie nikt nie powinien mieć problemów z zalogowaniem, niemniej ewentualnie serwery padają. Co zresztą jest głównym powodem krytyki tego projektu na Steamie, gdzie ma on obecnie recenzje mieszane.

Wczytałem się jednak w te opinie i w większości dotyczą one przede wszystkim niemożliwości zalogowania się do gry lub błędów. Tych ostatnich jest ponoć bardzo dużo, ale pamiętajmy, że mówimy o Early Accessie. Oczywiście to żadne wytłumaczenie, ale warto brać to pod uwagę. Book of Travels aktualnie ma długą listę problemów przez które może okazać się, że znikną Wasze umiejętności lub przyjdzie Wam czekać na łódkę ponad 20 minut.

Z drugiej strony ta mała, niszowa produkcja jest równocześnie chwalona za niezwykle specyficzną rozgrywkę. Faktycznie, twórcą udało się osiągnąć efekt „braku pośpiechu”, gdzie sprint jest szkodliwy dla naszej postaci, więc nie warto się śpieszyć. Zamiast tego można cieszyć się krajobrazem, wchodzić w interakcję z otoczeniem oraz ogólnie „role-playować”. Book of Travels to podróż pełna zagadek i tajemnic, które warto odkryć.

Osoby oceniające Book of Travels zaznaczają jednak, że to bardzo unikalna produkcja i zdecydowanie nie dla wszystkich. A już zwłaszcza nie dla osób, które szukają standardowe doświadczenia w stylu MMORPG. Kontrowersje budzi z kolei system śmierci permanentnej w ramach którego nasza postać ma trzy życia. Można je zregenerować, jeśli wie się gdzie i w jaki sposób, niemniej utrata tych serduszek to koniec naszej przygody. Nie wszystkim musi to przypaść do gustu.

Book of Travels znajdziecie na Steamie. Dostęp do gry jest płatny – bez promocji to niecałe 108 złotych.

Zobacz także

4 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz