Boostujesz konto? Pójdziesz do więzienia

485b23031bb82443642fe0ae72b0232c

Korea Południowa nie jest wcale taka fajna, jak się wszystkim wydaje. Oczywiście, tamtejsi gracze dostają gry (MMORPG) wiele miesięcy, czasami nawet wiele lat przed resztą świata, ale niestety muszą się również mierzyć z idiotycznymi – z naszego punktu widzenia – restrykcjami i regulacjami. 

Najlepszym tego przykładem jest „account boosting”, czyli boostowanie konta przez bardziej skillowego gracza (zazwyczaj do konkretnej rangi lub poziomu). Taki proceder jest u nas bardzo powszechny. Na Allegro lub wyspecjalizowanych do tego forach można spotkać setki takich propozycji (w League of Legends, Overwatch, CSGO, World of Warcraft itp.) w zamian za pewną kwotę pieniędzy. 

To, co u nas jest legalne (nikt tego nie reguluje), w Korei Południowej stanie się nielegalne. Tamtejsze ministerstwo przygotowuje prawo, w którym „account boosting” będzie podlegał karze. Jakiej? 

Grzywnie w wysokości 20 milionów Won (około 18 tys. dolarów) lub pozbawieniu wolności do dwóch lat. 

I nie chodzi tutaj tylko o samą czynność, ale także reklamowanie takiej „usługi” w internecie. To również będzie w Korei Południowej niedozwolone. 

Zdaniem Koreańczyków „boostowanie” kont jest szkodliwe i krzywdzące. Zarówno dla deweloperów, jak i zwykłych graczy, którzy muszą się mierzyć z osobami o znacznie wyższych umiejętnościach. To psuje jakąkolwiek przyjemność z rozgrywki. 

Gracze, którzy są sfrustrowani takimi meczami, mogą po prostu przestać grać w gry. Z kolei gracze opuszczający grę mogą mieć wpływ na końcowy wynik (finansowy) deweloperów.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to nowe prawo zacznie obowiązywać w 2019 roku. 

Zobacz także

23 komentarzy