Brighter Shores to nowe MMORPG od twórcy RuneScape! Wyjdzie za darmo w tym roku!

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
12 3029
Brighter Shores to nowe MMORPG od twórcy RuneScape! Wyjdzie za darmo w tym roku!

Andrew Gower to ważne nazwisko dla branży MMORPG. Mowa wszak o założycielu studia Jagex oraz twórcy RuneScape. Ze względu na różne zawirowania oraz problemy, zdecydował się on sprzedać swoje akcje, a także odejść z firmy w latach 2009-2010. Nie oznacza to, że porzucił tworzenie gier!

Projektant RuneScape założył indie studio Fen Research, które od lat dłubie przy projekcie nowego MMORPG. Niedawno zdecydowano się je oficjalnie ogłosić, a także zapowiedzieć premierę. Brighter Shores, bo o tej grze mowa, zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC na Steamie! Potwierdzono również model Free-to-Play.

Mamy również krótki materiał prezentujący projekt i ciężko nie odnieść wrażenia, że całość wygląda podobnie do RuneScape. Kilka osób upatruje w Brighter Shores coś pomiędzy Old School RuneScape, a RuneScape 3, więc tytuł ten powinien znaleźć swoją niszę. MMORPG tworzony jest od około 10 lat, powstaje na autorskim silniku Fenforge Engine, a także obiecuje mniej grindu z równoczesnym klimatem retro.

Brighter Shores zabierze nas do świata fantasy, wypełnionego po brzegi craftingiem oraz swobodą w rękach gracza. Otrzymamy trzy klasy: Cryoknight, Hammermage oraz Guardian, przy czym wszystkie będą modyfikowalne. Nie wiadomo jeszcze natomiast w jaki sposób.

Wiemy również, że darmowi gracze będą mieli kilka ograniczeń względem osób opłacających Premium Passa. Andrew Gower obiecuje, że w ramach Free-to-Play jego MMORPG zaoferuje wiele godzin zabawy, ale za pełne atrakcje trzeba będzie zapłacić. Ciekawe, czy odbije się to czkawką projektowi, czy wręcz odwrotnie.

Brighter Shores znajdziecie na Steamie. Premiera jeszcze w tym roku.


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube