Broken Ranks bez Pay2Win. Walutę Premium zdobędziemy poprzez normalną grę

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
9 13861
Broken Ranks bez Pay2Win. Walutę Premium zdobędziemy poprzez normalną grę

Whtiemoon nie po to budowało swoją renomę przez 10 lat, żeby teraz – za przeproszeniem – dać pupy z monetyzacją w Broken Ranks.

Najnowszy wpis na stronie gry (TUTAJ) dotyczy właśnie modelu biznesowego, a ściślej mówiąc waluty premium (Platyny), która niby będzie istnieć, ale która nie będzie wymagana, aby w pełni cieszyć się rozgrywką.

Co więcej, Platynę możemy zdobyć za złoto od innych graczy, poprzez awanse na wyższy poziom oraz poprzez eventy , dzięki czemu nawet bez wydania realnej gotówki będziemy w stanie zdobyć taką walutę. Podobny system istnieje w Albion Online, a Albiona nigdy przecież nie nazwalibyśmy grą P2W.

Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest ona jednym z ważniejszych tematów, którego do tej pory jeszcze nie wyjaśniliśmy odpowiednio wyczerpująco. Będziemy robić to na raty, aby w jasny sposób przekazać na jakiej zasadzie funkcjonować będzie monetyzacja w Broken Ranks.

Platyna

Zacznijmy od tego, że w Broken Ranks rolę waluty premium spełnia tzw. platyna. W żadnym wypadku nie jest wymagana, aby cieszyć się rozgrywką. W tym momencie na pewno sobie myślicie: “Każdy tak mówi na początku, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie reklamowałby swojego tytułu, jako pay to win”. Oczywiście jest w tym sporo racji, ALE w Broken Ranks waluta premium jest uwolniona w handlu, zatem możecie ją pozyskać od innych graczy za złoto (bezpłatna waluta w grze), dowolne przedmioty lub nawet za darmo, jeśli druga strona się na to zgodzi,

model występujący w Broken Ranks bazuje na ponad 10-letnim doświadczeniu. W naszej poprzedniej produkcji (The Pride of Taern) istnieje identyczny system i trzeba wspomnieć, że sprawdził się bardzo dobrze, zyskując aprobatę społeczności.

Podsumowując: W Broken Ranks wystarczy skorzystać ze swojego zmysłu kupieckiego i dokonać wymiany satysfakcjonującej obie strony.

Przykład:

Udało Wam się odłożyć trochę złota, albo wyfarmić miecz, hełm czy inny przedmiot z bossa? Świetnie, na pewno ktoś ich potrzebuje! Możesz wymienić to złoto czy miecz z innym graczem na surowce, brakujący hełm, albo... platynę, naszą walutę premium. Jak widać, klasyczny handel - platyna funkcjonuje jako jeden z wielu przedmiotów, którym można dowolnie operować.

Formy platyny

Platyna, jako przedmiot, występuje w tzw. paczkach (“platynowa paczka”). W grze obecne są w dwóch wariantach: po 10 oraz 50 sztuk platyny w paczce. Nie ma żadnego limitu ilości posiadanych platynowych paczek, ani też restrykcji związanych z handlem nimi.

Jak ją zdobyć w grze?

Oprócz handlu między graczami, za przedmioty i złoto, platynę w grze można zdobyć też w inny sposób:

  • za awansowanie postaci na określone poziomy,
  • w ramach nagród podczas eventów.

Cały content dostępny jest bez wymogu platyny, a wszystko to, co najlepsze można zdobyć jedynie własnymi siłami - z bossów, mobów specjalnych, poprzez handel z graczami oraz crafting.

Globalna premiera Broken Ranks jest zaplanowana na styczeń!


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube