Broomstick League to alternatywa dla fanów Quidditcha z Harrego Pottera!

155ab6 9dbc72477afe4ac9add1100c3185acbf mv2

Przyznaję się bez bicia, jestem fanem książkowego Harrego Pottera. Może nie jakimś zagorzałym, ale jak było się małym to serię się czytało i raczej dobrze wspominam tamte czasy. Również w pamięci mam gry w tym uniwersum, które mniej lub lepiej zrealizowały Quidditcha, czyli zawody na miotłach. Z tego powodu z pewnym optymizmem podchodzę do Broomstick League.

Zaznaczam przy tym, że nie jest to oficjalna produkcja, bazująca na znanym świecie Harrego Pottera, ani nie jest to Quidditch przeniesiony jeden do jednego. Zamiast tego, Broomstick League nazywane jest wariacją na temat Rocket League, gdzie zamiast samochodów mamy latające miotły.

W meczach biorą z kolei udział dwa, czteroosobowe zespoły. Dostaniemy również możliwość grania jeden na jednego, jeśli ktoś preferuje duelowanie. Zasady są proste, trzeba przejąć piłkę i umieścić ją w bramce przeciwnika. Nie będzie tutaj złotego znicza, czy podziału na klasy postaci.

Zamiast tego jest prosta rozgrywka z lataniem w roli głównej, ale dostaniemy możliwość rzucania czarów – wiemy już, że za ich pomocą wytrącimy piłkę z ręki przeciwnika lub teleportujemy się na krótką odległość.

Broomstick League zadebiutuje na Steamie na początku 2020 roku. Beta testy odbędą się niedługo, więc jeśli chcecie wziąć w nich udział to zapraszam tutaj.

Ciekawostka, a również pewna przestroga. Za Broomstick League odpowiadają twórcy Citadel: Forged with Fire, czyli ekipa Blue Isle Studios. Postanowili zmienić tryb ze swojej głównej gry w oddzielny i samodzielny produkt. Jak myślicie, jak to się skończy?

Zobacz także

3 komentarzy