Brytyjska armia jednak nie będzie rekrutować żołnierzy przez Fortnite

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
7 1317
Brytyjska armia jednak nie będzie rekrutować żołnierzy przez Fortnite

Wykorzystywanie gier do rekrutowania lub szkolenia żołnierzy nie jest żadną nowością. Nawet kontrolery od Xbox były używane do rozmaitego sprzętu wojskowego. Ostatnio jednak zrobiło się głośno dookoła Brytyjskiej Armii, która chciała rekrutować nowe osoby w swe szeregi za pomocą… Fortnite! A myślałem, że po Żabce w Fortnite nic mnie już nie zaskoczy!

Operation: Belong było specjalnie zaprojektowaną mapą w trybie Kreatywnym w Fortnite. Miało to być pole bitwy dla takich influencerów jak Yung Filly oraz Elz the Witch, których Brytyjska Armia chciała podobno wykorzystać do zachęcenia młodych osób do zostania żołnierzem. Wszystko w ramach dedykowanego turnieju. Był nawet napis:

„You belong here. Work as one. Test your agility. Unlock the enigma. Conquer obstacles. Apply your training."

A więc co z projektem? Brytyjska Armia postanowiła się z pomysłu wycofać. Wszystko ze względu na zeszłotygodniową reakcję w mediach. Całość była krytykowana, wskazywano na brak moralności oraz wykorzystywanie naiwności dzieci, aby przekonać ich do armii za pomocą Fortnite.

Armia brytyjska przekazała PC Gamerowi, że mapa i zawody transmitowane na żywo miały jedynie na celu podniesienie świadomości na temat roli i wartości wojska i nie były przeznaczone dla dzieci. Influencerzy biorący udział w programie mają głównie odbiorców w wieku 18 lat lub starszych, a armia planowała również wprowadzenie ograniczenia wiekowego dotyczącego oglądania transmisji w wieku powyżej 18 lat.

Sama mapa nie była przeznaczona do publicznego udostępnienia, ale została zaprojektowana specjalnie na potrzeby jednorazowej transmisji na żywo, która ostatecznie się nie odbędzie. Więcej szczegółów na temat samego pomysłu znajdziecie tutaj.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube