Bug z klonowaniem przedmiotów w Tibii. Ale nie tylko, bo ludzie narzekają również na ginące przesyłki...

Item

Bug z klonowaniem przedmiotów (duping item) to jeden z najpoważniejszych błędów w MMORPG. Jeśli nie uda się go szybko wykryć, masa graczy w łatwy sposób może wzbogacić swój majątek, a to – w skrajnych przypadkach – prowadzi do załamania całej ekonomii danego serwera.

- Opowie ktoś jak ten bug w ogóle działał? (via Tibiopedia.pl)

- PRZYKŁAD: jakis typ sclonowal x70 royal scale robe, sprzedal na buty i kupil za to coiny i transfer na np antice i dziekuje 100kk profitu xd

Wszystkie światy zostaną wyłączone ok. 14:50 w celu wprowadzenia nadzwyczajnej poprawki związanej z bugiem pozwalającym duplikować przedmioty (duping bug), który wystąpił na Aurorze, Infernie i Umerze. Wszystkie światy powrócą po chwili z wyjątkiem trzech wymienionych. Zostaną one offline do czasu wyjaśnienia sprawy przez CipSoft.

Taki właśnie bug zostać dzisiaj wykryty na trzech światach w Tibii (Aurora, Inferna, Umera). Co prawda, CipSoft zadziałał szybko, zresetował światy i naprawił błąd, jednak usuwając dupe bug sprowadził na Tibię… kolejne błędy. Gracze narzekają na ginące parcele i pieniądze, jeśli chcemy je przesłać innej osobie.

Wysyłanie parceli i transfer bankiem również zbugowane

I make transfer money in bank YAlahar today before server save to my second char and I don't get it I lost 2.3kk . I lost 2.3kk from my main char and I dont have it on my second char I don't know why it's any bug ? my friend got same problem .

I just realized i lost 200k by transfering it to a friend

Nie mogą sobie poradzić z botami i jak widać nie mogą również z bugami. Tibia RIP. 

 

Zobacz także

16 komentarzy