Bungie zrywa z Activision i zabiera ze sobą Destiny 2!

49388080 2189751521064462 7766856087415816192 o

Zdecydowanie jest to jedna z najważniejszych informacji tego tygodnia. Bungie zakończyło swoją współpracę wydawniczą z Activision, uzyskało wszystkie prawa do Destiny 2 oraz postanowiło samotnie zająć się swoją sieciową produkcją.

Tak, dobrze czytacie. Deweloper zakończył współpracę ze swoim wydawcą i zdecydował się na samodzielną obsługę produkcji. Destiny 2 jest w rękach Bungie, które będzie w pełni odpowiedzialne za ten tytuł. Oznacza to, że za wszelakie potknięcia, błędy oraz niedogodności nie będzie można oskarżać Activision.

Nie ma co ukrywać, to wspaniała wiadomość dla wszystkich graczy. Destiny 2 miało problematyczne początki i produkcja wywołała kilka afer związanych ze swoją zawartością, podzieleniem na mikroskopijne DLC czy mikropłatnościowe zamieszanie. Z czasem jednak odbiła się od dna, a dodatek Forsaken udowodnił, że tytuł wcale nie jest taki zły i można się przy nim bardzo dobrze bawić.

Teraz Bungie deklaruje, że będzie dalej rozwijało swoje Destiny 2 i w przyszłości możemy spodziewać się takiej jakości, jaką oferowało właśnie Forsaken. Oznacza to sporo zmian w podejściu do tytułu, bowiem nie od dziś wiadomo, że Bungie oraz Activision miały różne wizję co do tego, jakie Destiny 2 ma być.

Proces przekazywania praw do deweloperów będzie długi, więc przyjdzie nam chwilę poczekać aż Bungie faktycznie będzie miało pełną kontrolę nad grą.

Firma zapewnia przy tym, że gracze PC-towi nie mają się o co martwić. Destiny 2 NIE OPUSZCZA Battle.net. Ich produkcja nadal będzie obsługiwana i wspierana na tej platformie.

Miejmy nadzieję, że ta niezależność wyjdzie Destiny 2 na dobre. Warto tutaj dodać, że firmy współpracowały ze sobą od 2010 roku.


Moim zdaniem

Drogi Blizzardzie – można? Można!

Zobacz także

28 komentarzy