Burza śnieżna w Teksasie wpłynęła na gry MMO. W jaki sposób?

02 cold storage b

Pewnie słyszeliście już o burzach śnieżnych w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. W mediach głośno na ten temat, ale jeśli z jakiegoś powodu nie wiecie, to mały skrótowiec. Wielkie mrozy przeszły przez Teksas, paraliżując działanie turbin wiatrowych. Te ostatnie odpowiadają za dostarczanie energii w tym stanie (jakieś 20%), więc resztę możecie dopowiedzieć sobie sami. Problem w elektrowni, woda zamarza w wodociągach, ludzie marznący w domach – nieciekawie, prawda?

Jak to się ma do mmorpg.org.pl? Okazuje się, że całkiem istotnie. Kilka firm odpowiedzialnych za gry, w tym również sieciowe produkcje oraz MMO, ma swoje siedziby lub oddziały w Austin, czyli mieście zlokalizowanym w stanie Teksas. W efekcie w wyniku burzy śnieżnej niektóre tytuły nie dostarczą zapowiadanych nowości na czas.

Potwierdzono już, że Update 6.2.1 do Star Wars: The Old Republic zostaje przesunięte. Nie wiadomo na kiedy, ale deweloperzy proszą o cierpliwość. Jak tylko będą w stanie wrócić do pracy i działać, wtedy dostarczą obiecaną aktualizację.

W przypadku Blade & Soul sprawa jest nieco bardziej przejrzysta. Eternal Blade miało zadebiutować wczoraj, 17 lutego, ale aktualizację otrzymamy 24 lutego. Przerwy w dostawie prądu sprawiły, że NCsoft nie mógł dostarczyć aktualizacji na czas, ale wierzą, że w przyszłym tygodniu wszystko wróci do normy.

Burza śnieżna dotknęła również Fallout 76. Pisałem Wam o nowościach, które miały trafić na serwer testowy gry. No więc, nie trafią, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Deweloperzy robią wszystko, aby przetrwać w Austin, więc gracze będą musieli poczekać chwilę dłużej na nowości.

Zobacz także

6 komentarzy