Cała seria Planetside została kupiona przez firmę widmo?

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
4 1576
Cała seria Planetside została kupiona przez firmę widmo?

Dziwne rzeczy dzieją się dookoła PlanetSide. Na Reddit odkryto, że cała seria została nabyta przez Bay Tree Tower Limited, a dokładnie prawa do jej IP. To firma widmo (lub inaczej shell company), o której zasadniczo nic nie wiadomo. Wzbudziło to sporo wątpliwości wśród społeczności, bo nie wygląda to najlepiej.

Na ten moment Daybreak nie ustosunkowało się do całej sytuacji, więc nie wiadomo, czy to faktyczna sprzedaż PlanetSide 2 i innych gier, czy jedynie „machlojki, pranie brudnych pieniędzy lub przekręty podatkowe”. Niektórzy są przekonani, że Bay Tree Tower Limited znajduje się w którymś raju podatkowym, a samo PlanetSide nie zostało sprzedane, tylko „zmieniono metkę”, bo tak jest bardziej opłacalnie.

To wszystko ciekawie zgrywa się z ostatnimi zwolnieniami w Daybreak, a także z raportem finansowym właścicieli firmy, Enad Global 7. Możemy w nim przeczytać, że Daybreak sprzedało „non-core IP” za prawie 6 milionów dolarów. Niestety, nie wskazano, czy mowa właśnie o PlanetSide, czy innej marce. Co ciekawe, nie ma również nazwy nabywcy!

Teraz pozostaje po prostu czekać na konkrety.


 


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube