Chińscy nastolatkowie mogą już zapomnieć o graniu w MMO. Absurdalne ograniczenia

Dodany przez guru ponad rok temu
21 18144
Chińscy nastolatkowie mogą już zapomnieć o graniu w MMO. Absurdalne ograniczenia

Ograniczenia dotyczące Brytyjczyków (zgoda rodziców, żeby bawić się w Black Desert), to pikuś przy tym co dzieje się aktualnie w Chinach.

Tamtejszy rząd dokręcił śrubę i jeszcze bardziej utrudnił zabawę “młodocianych” graczom. Osoby poniżej 18. roku życia będą teraz mogły grać w gry online (czyli głównie w MMORPG-i) tylko trzy godziny tygodniowo, tylko w piątki, weekendy lub święta, i tylko pomiędzy 20:00 a 21:00.

"Regulacja, która wchodzi w życie 1 września, będzie egzekwowana na poziomie konta przy użyciu istniejących wymagań dotyczących rejestracji prawdziwego nazwiska. Firmy dostarczające takie gry (online) będą miały za zadanie weryfikować użytkowników i ustanawiać dla nich limity". 

Absurd? Macie stuprocentową rację, ale problem uzależnienia od gier wśród młodych osób w Chinach jest ogromny i podobno tylko w ten (brutalny) sposób można z tym jakoś walczyć.

Ważne: poprzedni limit też był bolesny, ale przynajmniej pozwalał na półtorej godziny zabawy dziennie + trzy godziny w wolne dni. 


Zakaz nie dotyczy oczywiście pełnoletnich osób, tak samo jak nie dotyczy gier offline. Chińscy nastolatkowie nadal mogą sobie bez przeszkód grać w single-playery. Tylko, co to za frajda…


21 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube