Chińska cenzura dopadła też Genshin Impact

Dodany przez guru około 3 lata temu
7 6290
Chińska cenzura dopadła też Genshin Impact

Nie chodzi jednak o sprawy wizualne. Żeńskie postacie wyglądają tak jak wyglądały. Nie wprowadzono nowych kostiumów, które miałyby zakrywać nogi lub dekolty bohaterek.

Cenzura dotyczy czatu gry i niewygodnych dla Chin spraw. Przykład? Spróbujcie napisać do kogoś “Hong Kong”,  “Taiwan”, "Hong" lub "Kong". Zamian normalnych słów zobaczycie gwiazdeczki…

Nie ma się jednak co oburzać. Większość gier wyprodukowanych (lub działających) w Chinach – a Genshin Impact powstał właśnie w Państwu Środka – posiada takie filtry. Chiński rząd nie chce, żeby gry wideo służyły do politycznej walki, co w przeszłości miało już miejsce.

Ale dlaczego chodzi konkretnie o Hong Kong oraz Tajwan? Powinniście to wiedzieć. Ubiegłoroczna afera z Blizzardem (zbanowany gracz Hearthstone, bojkot firmy, masowe anulowanie abonentu itd.) dotyczyła podobnych spraw.

Zainteresowanych odsyłam na Wikipedię, bo to zawiła i trudna sprawa, która dotyczy specjalnej doktryny, autonomii, niepodległości, zjednoczesnia, demokracji i tych spraw. Na portalu o grach MMORPG na pewno nie chcecie o tym czytać. 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube