Chiny odbanowały 80 gier. Teraz wreszcie mogą zostać wydane na rynku

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
5 3736
Chiny odbanowały 80 gier. Teraz wreszcie mogą zostać wydane na rynku

Jakiś czas temu informowaliśmy was o powstaniu specjalnej chińskiej komisji (ds. etyki w grach online), która zajmuje się „kontrolowaniem produkcji dostępnych na rynku chińskim, aby upewnić się, czy nie oferują treści niebezpiecznych dla tamtejszych graczy”. 

Tak oto powstała specjalna lista, która została podzielona na dwie kategorie: 

1. Gier, które mają wykonać korekty, aby zostać dopuszczonymi do dystrybucji.
2. Gier, które zostały zakazane na rynku chińskim.

Znalezło się na niej wiele znanych i lubianych produkcji: League of Legends, H1Z1, Paladins, Diablo, World of Warcraft, Ring of Elysium, Blade & Soul, Arena of Valor, a nawet niewinne – z naszego punktu widzenia – Fortnite. 

Jednak jeszcze wcześniej, bo w marcu 2018 roku, chiński rząd zakazał wydawania nowych gier online, tłumacząc to rosnącą brutalnością takich produkcji i negatywnym wpływem na zdrowie chińskich obywateli. Tysiące gier zostało zastopowanych, aby móc przejść dodatkową weryfikację. 

Dopiero kilka dni temu Chińczycy opublikowali pierwszą listę gier, które pomyślnie przeszły audyt i które mogą zostać wydane. Znajdziemy na niej 80 tytułów: 67 mobilnych, 6 pecetowych, 6 przeglądarkowych i jeden konsolowy. 

Co ciekawe, na liście nie ma żadnej gry należącej do wydawniczych gigantów na chińskim rynku, czyli Tencent Games lub NetEase. Nie musi to jednak niczego oznaczać, bo wnioski są rozpatrywane w kolejności zgłoszeń. 

Ale i tak powinniśmy się cieszyć, że w Europie nie ma takich kabaretów. 


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube