Chiny prawdopodobnie wprowadzą „tryb dla młodzieży” do gier sieciowych

Dodany przez PefriX 3 miesiące temu
2 1943
Chiny prawdopodobnie wprowadzą „tryb dla młodzieży” do gier sieciowych

Chiny dalej eksperymentują z ograniczeniem dostępu do gier dla młodych osób. Tym razem tamtejsi przedstawiciele rządu postanowili wprowadzić nową pulę praw regulujących jak długo i jak często niepełnoletnia osoba może grać. Wszystko dzięki tamtejszemu China’s Cyberspace Administration, które wymogło na deweloper wprowadzenia czegoś na kształt „trybu dla młodzieży”. Jak ma to działać?

Taki tryb narzucałby odgórnie limit czasu oraz pieniędzy, jakie młodociane osoby mogą poświęcać na gry sieciowe, a także social media. Już w tym momencie osoby niepełnoletnie mogą korzystać z Sieci dla własnej przyjemności maksymalnie trzy godziny tygodniowo w piątek, sobotę i niedzielę. Nowe regulacje idą o krok dalej, bowiem dotyczą nie tylko gier sieciowych, ale również wszelakich platform streamingowych, społecznościowych czy audio i wideo. 

Wszystkie serwisy sieciowe będą musiały zaoferować „tryb dla młodzieży”, który jasno będzie informował o wszelkich ograniczeniach, dostępnych funkcjach oraz zasadach użytkowania. Prawo oficjalnie wejdzie w życie 13 kwietnia. Zawierać będzie również odgórny limit wydatków na gry oraz inne usługi w Sieci. Możliwe jest również, że czas na granie zostanie jeszcze bardziej skrócony, bo powyższe regulacje są jeszcze dyskutowane.

Jeśli nowy projekt przepisów wejdzie faktycznie w życie, wtedy platformy internetowe będą musiały uwzględniać zdrowie fizyczne i psychiczne nieletnich, podczas projektowania, rozwijania i obsługiwania swoich platform. Firmy będą również musiały zapewnić wystarczający system pomocy młodym ofiarom nadużyć w Internecie i co roku publikować raport dotyczący odpowiedzialności społecznej. Dotyczyć to ma również gier sieciowych.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube