Cinderstone Online zamknął serwery… dwa miesiące po swojej premierze

Dodany przez guru 22 dni temu
8 1414
Cinderstone Online zamknął serwery… dwa miesiące po swojej premierze

Oficjalna premiera Cinderstone Online miała miejsce we wrześniu tego roku, a teraz – ku zaskoczeniu wszystkich – dowiadujemy się o zamknięciu serwerów.

I to w trybie natychmiastowym, bo gra została już wycofana ze sprzedaży i wszelkiej dystrybucji (między innymi na Steamie).

Z ciężkim sercem ogłaszamy zamknięcie serwerów. Pomimo naszych największych wysiłków Cinderstone Online nie przyciągnęła publiczności, na którą liczyliśmy, ani nie rozwinęła funkcji i treści niezbędnych do prosperowania.

Chcieliśmy utrzymać nasz świat przy życiu tak długo, jak to możliwe, ale rzeczywistość jest taka, że ​​koszty przerosły nasze zarobki. Zatem z mieszaniną smutku i wdzięczności żegnamy się z tym rozdziałem Cinderstone Online.

Podobno jednak to nie jest definitywny koniec gry. Deweloperzy chcą w najbliższej przyszłości dostarczyć Cinderstone Online w formie Free2Play, ale bez dalszego wsparcia, więc to raczej marne pocieszenie. Otrzymamy “żyjącego trupa”.

Cinderstone Online było niszową kolorową, ale na swój sposób uroczą grą MMORPG z otwartym światem, dynamiczną linią zadań, systemem rolniczym, systemem budowania oraz bardzo charakterystycznym stylem graficznym.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube