Co dalej z Runes of Magic?

Dodany przez guru 7 miesięcy temu
20 3932
Co dalej z Runes of Magic?

Na oficjalnej stronie Runes of Magic (TUTAJ) pojawił się obszerny List (nowego) Product Managera gry, który zdradza przyszłość MMORPG.

I nie, to nie będzie zamknięcie serwerów. GameForge zamierza nadal rozwijać Runes of Magic, choć nie będzie to nic spektakularnego.

Zespół nie planuje wprowadzenia nowych map, nie zamierza również brać się za balans postaci, bo to zbyt skomplikowane i czasochłonne. GF odejdzie też od mini-aktywności, ale wprowadzi w zamian nowe instancje.

Nowe mapy? Na razie nie. Chcielibyśmy również nad tym popracować, ale nakład prac jest oczywiście nieco większy i w tej chwili wciąż jeszcze zdobywamy doświadczenie dotyczące instancji, bossów świata i innych niezbędnych udoskonaleń.

Ponowne użycie materiałów? W tej chwili nasze możliwości są ograniczone do tego, co jest dostępne wizualnie. Nie sądzę, by miało to obniżać poziom frajdy – każdy boss otrzymuje nową mechanikę i nową rozgrywkę, więc oprawa wizualna może być wyglądać podobnie, ale rozgrywka jest zupełnie inna.

Bilansowanie klas? Szczerze mówiąc, sama myśl o zabraniu się za bilansowanie jest przerażająca. Nasz aktualny system „Kombinacji 2-klasowej” jest bez wątpienia bardzo złożony. Być może powinniśmy przyjrzeć się przypadkom szczególnym, tak jak zrobiliśmy to z umiejętnością Rycerzy „Groźna Postawa”, która miała znaczący negatywny wpływ na formę instancji i sprawiła, że Tanki były mocno skazane na tę klasę.

Jak już wspomniałem, planujemy nowe instancje! Yay! W tej chwili Ponadczasowa Instancja II jest planowana na połowę marca i dokładamy wszelkich starań, aby to się udało.

15-lecie gry

Jak zapewne wiecie, w 2024 roku będziemy świętować 15. jubileusz Runes of Magic w naszym regionie! Nie chcę za bardzo się nad tym rozwodzić – oczywiście odbędą się obchody jubileuszu (za 5 tygodni!) i mam nadzieję, że do tego czasu uda nam się zrealizować moje plany dotyczące Ponadczasowej Instancji II.

To, co naprawdę chciałbym podkreślić, to fakt, że RoM już od 15 lat odnosi sukcesy, i – jak mam nadzieję, że zauważyliście w tym roku – że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wzmacniać ten sukces, wzbogacając grę o nowe pomysły i treści!

Mini-gry

Istnieje wiele mini-gier (Nawiedzony Dom, Labirynt Obecności itp.), które zostały pierwotnie opracowane w celu zastąpienia brakujących nowych treści i w ciągu ostatnich kilku lat zdobyły dużą popularność. Ale teraz, gdy planujemy nowe treści, wstrzymujemy te mini-gry lub też będziemy je oferować rzadziej.

Pytanie: czy nadal gracie w Runes of Magic?


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube