Co ma dla was pierwszorzędne znaczenie przy wyborze MMORPG?

0312ilin03 web

Ta ankieta może być wam znana. Mniej więcej co roku pytamy naszych użytkowników, co ma dla nich decydujące znaczenie przy wyborze gry MMORPG. 

I co roku mamy innego „zwycięzcę”:)

Jeszcze 2-3 lata model płatności („Polaki-cebulaki”, pamiętacie?) zdobywał po 40% głosów, teraz pieniądze już nie mają takiego znaczenia jak wcześniej. Po prostu zarabiamy więcej i stać nas na kupowanie i opłacanie abonamentów. 

Głosy w ankiecie rozłożyły się mniej więcej po równo, ale ostatecznie zwyciężyła odpowiedź „Uniwersum”. Czyli jednak ma znaczenie, jaki świat posiada dana gra. Fantasy, science-fiction, steampunk, postapokaliptyczny (itp.). Szanujemy!

19% zagłosowało na „Popularność” (im bardziej popularny tytuł, tym większe wzięcie). To akurat zrozumiałe. Przynajmniej mamy pewność, że ktoś w nią gra i że gra przeżyje na rynku długi czas. 

17% wskazało „Model płatności”, a 15% „Opinie i recenzje innych”. Wygląda na to, że to, co o grze myślą inne osoby, ma dla was znaczenie. 

14% przy wyborze MMORPG kieruje się „Producentem i wydawcą”. Nie będziemy tutaj rzucać nazwami firm, ale chyba wiadomo, kogo należy omijać na rynku. 

Tylko (albo aż) 12% ankietowanych podążą za „Grafiką”. Fajnie oczywiście, żeby gra wyglądała ładnie, ale na końcu i tak liczy się grywalność. 

Trzeba jeszcze wspomnieć o 1%, która kieruje się „Datą Wydania” takiej gry. Mamy rozumieć, że im nowszy tytuł, tym lepiej? 

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

8 komentarzy