Corepunk będzie Buy-To-Play i chce wyjść w tym roku

Dodany przez guru około 2 miesiące temu
11 3132
Corepunk będzie Buy-To-Play i chce wyjść w tym roku

A więc tak: na oficjalnym Discordzie Corepunk odbyło się krótkie AMA z głównym producentem gry. Społeczność mogła pytać dosłownie o wszystko i właśnie w ten sposób dowiedzieliśmy się paru istotnych (chyba istotnych) informacji.

#1 – producenci nadal obstają przy modelu biznesowym Buy2Play, więc nic się nie zmieniło się od ostatniej deklaracji.

Czy nadal uważasz, że system b2p (który bardzo mi się podoba) nadal nadaje się do gry? Czy rozważasz inne podejścia? Dziękuję

Nadal będziemy korzystać z usług b2p i sklepu w grze z kosmetykami i innymi elementami nie wpływającymi na rozgrywkę.

#2 – zapytano także o najbardziej palącą kwestię, czyli datę wydania gry. Twórcy chcą wydać Corepunk w tym roku, jeśli nie w oficjalnej wersji, to w wersji Early Access. Dużo będzie jednak zależeć od wyniku kolejnych testów.

Podchodzimy do sprawy bardzo realistycznie, jeśli następny test wypadnie pomyślnie. Pracujemy nad dużą częścią treści na potrzeby testu. Jeśli ludziom się to spodoba, naprawienie błędów i drobne dopracowanie zajmie nam miesiąc, po czym wejdziemy do EA, jeśli się nie spodoba, przeprowadzimy kolejny test. Po EA będziemy nadal ulepszać grę i udostępniać aktualizacje zawartości oraz przejdziemy do pełnej wersji.

#3 – nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy ewentualny Early Access zakończy się wipem, czy jednak gracze zachowają swój dobytek.

Są plusy i minusy, oczywiście nie chcemy, żeby ludzie stracili postęp, ale z technologicznego punktu widzenia ma to większy sens. Więc nie jesteśmy jeszcze tego pewni.

Jednocześnie przypominamy, że Public Alpha 2 została opóźniona i wystartuje dopiero w dniach 23-30 kwietnia.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube