CS:GO nie jest już w pełni Free-to-Play. Darmowi gracze bez gier rankingowych

Hnqqvgnjshazogz 800x450 nopad

CS:GO stał się darmową grą ponad 2 lata temu i wciąż nie zwalnia tempa – liczba graczy nadal utrzymuje się na wysokim, jak nie na najwyższym poziomie. Valve informuje, że od kiedy zmieniło model biznesowy gry, zauważyli znaczny przyrost nowych graczy rozpoczynających swoją przygodę z CS:GO.

Oprócz wszystkich trybów rozgrywki udostępnionych za darmo, nowi gracze mieli również dostęp do losowo otrzymywanych przedmiotów, stopni profilu, rang oraz darmowej ścieżki prowadzącej do zdobycia statusu Prime. Niestety, wraz z upływem czasu, te korzyści stały się zachętą dla szkodliwych użytkowników rujnujących zabawę wszystkim graczom. W związku z tym Valve tak po prostu zmieniło ofertę dla nowych graczy.

Nowi gracze wciąż mogą uczestniczyć we wszystkich trybach gry, dołączać do serwerów społeczności oraz grać na mapach z Warsztatu Steam. Jednakże nie będą już oni mieli dostępu do punktów doświadczenia, stopni profilu, losowo otrzymywanych przedmiotów oraz rang, a co za tym idzie gier rankingowych – te funkcje będą od teraz dostępne wyłącznie dla użytkowników ze statusem Prime.

Nowi gracze wciąż mogą otrzymać ulepszenie do statusu Prime poprzez zakup w Sklepie Steam, jednak opcja darmowego ulepszenia nie jest już dostępna. Jeżeli zakupicie ulepszenie do statusu Prime w ciągu następnych dwóch tygodni, Wasze postępy w punktach doświadczenia i randze zostaną zachowane.

Dlatego też wprowadzono gry nierankingowe. Kiedy nowi gracze dołączą do gry w trybie Turniejowym, Skrzydłowego oraz Strefy zagrożenia, ich mecze wciąż będą korzystać z dobierania gier w oparciu o umiejętności, ale nie zostanie im przypisana ranga. Gracze ze statusem Prime również mogą brać udział w nierankingowych meczach, które nie odniosą wpływu na ich rangę i których poczekalnie nie mają ograniczeń odnośnie rang.

Jest to spora zmiana w CS:GO, która odbiła się szerokim echem wśród społeczności tego tytułu. Co Wy sądzicie o zaproponowanych przez Valve zmianach?

Zobacz także

37 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz