Czat głosowy już jest w Heroes of the Storm

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
1 2729
Czat głosowy już jest w Heroes of the Storm

Blizzard nie kazał nam długo czekać. Spodziewałem się, że to trochę zajmie, zanim wprowadzą tą funkcję bezpośrednio do gry. Jak jednak widać sprawdzian na serwerze testowym zakończył się pozytywnie i już od wczoraj możemy korzystać z wbudowanego czatu głosowego.

„Z przyjemnością informujemy, że komunikacja głosowa jest już dostępna w Heroes of the Storm! Bez względu na to, czy czekacie akurat w poczekalni trybu selekcji w grupie znajomych czy atakujecie rankingi ligi drużynowej, komunikacja głosowa uwolni was od konieczności pisania, dzięki czemu łatwiej wam będzie współpracować ze sprzymierzonymi graczami.”

Do Heroes of the Storm dodano kanały czatu głosowego zarówno dla drużyn, jak i ekip. Gracze, którzy są członkami ekipy, zostaną automatycznie dodani do jej kanału czatu głosowego. Oznacza to, że tylko pozostali członkowie Waszej ekipy będą słyszeć, co macie do powiedzenia. Jeśli zaś przełączycie się na czat głosowy drużyny, biorąc udział w meczu w ekipie złożonej z mniej niż pięciu graczy, będziecie się mogli komunikować ze wszystkimi sojusznikami wchodzącymi w skład waszej drużyny.

Domyślnie wszyscy gracze muszą wyrazić zgodę (lub też nie) na dołączenie do czatu głosowego drużyny na początku meczu lub w chwili wejścia do poczekalni trybu selekcji. W oknie czatu wyświetli się powiadomienie przypominające o dostępności czatu głosowego drużyny. Można je kliknąć, aby szybko dołączyć do kanału czatu. Należy pamiętać, że korzystanie z kanałów czatu głosowego – w tym czatu głosowego ekipy – jest całkowicie dobrowolne. W menu opcji do Waszej dyspozycji jest nowa zakładka czatu głosowego, gdzie możecie włączać i wyłączać funkcję automatycznego dołączania, a także kontrolować dźwięki powiadomień.

Oprócz istnienia osobnego menu opcji czatu głosowego w lewym górnym rogu na ekranach większości menu wyświetlać się będzie specjalny widżet czatu głosowego. Kliknięcie tego widżetu umożliwia szybkie dołączenie do kanału czatu głosowego, przełączenie go lub całkowite opuszczenie. Po rozpoczęciu meczu widżet ten będzie się znajdować na ekranie wywoływanym klawiszem TAB. Testowałem i potwierdzam – działa to całkiem sprawnie.

Na ekranie wywoływanym klawiszem TAB, obok nazw graczy znajdziecie również ikony mikrofonu i głośnika, które możecie kliknąć, aby wyciszać poszczególnych sojuszników lub anulować wyciszenie.

To jednak nie wszystko! Pojawiła się również aktualizacja balansująca herosów. W skrócie: Maiev dalej jest korygowana, Maltael dostał po palcach, a Zeratula wzmocniono. Całość znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube