Część społeczności RIFT nie jest zadowolona ze zbyt chrześcijańskiego eventu

23c0a6aa roimages rift forum

Rift ostatnio nie może pochwalić się nadmiarem nowej zawartości. Niemniej deweloperzy coś tam dla graczy organizują, jak np. teraz – odszukanie specjalnych NPC w świecie gry i zrobienie im zdjęcia. Wszystko po to, aby zgarnąć intratne nagrody! Wydawać by się zatem mogło, że nie jest to powód do narzekania, ale jednak społeczność Rift wyraźnie dała do zrozumienia Gamigo, że przygotowana atrakcja ma jeden, spory problem. Jaki?

Jest zbyt chrześcijańska. Wydarzenie Trzech Króli nawiązywać ma do chrześcijańskiej tradycji/historii i społeczność Rift zwraca uwagę, że to słabe zagranie ze strony Gamigo. RIFT ma swoje własne lore, swoją własną historię oraz swoje własne postacie. Gracze oczekiwali, że deweloperzy przygotowując taką atrakcję do swojego MMORPG-a, skorzystają z dorobku gry, a nie posilą się Biblią.

Co na to Gamigo? Nie planują zmieniać wydarzenia Trzech Króli w Rift. CM-i (Community Managers) zwracają uwagę, że przygotowano atrakcje z myślą o graczach, nawet rozdano fajne nagrody, więc nie ma sensu teraz wszystkiego odwoływać. Niemniej w przyszłości kolejne eventy i nowości będą bardziej zakorzenione w świecie Rift.

Warto tutaj zaznaczyć, że o ile cześć osób narzeka na Trzech Króli w Rift, tak sporo osób wzięło udział w zabawie i robi zdjęcia. Nie jest to zatem jednostronne niezadowolenie graczy tejże produkcji, a jedynie części społeczności Rift.

News podkradziony z MassivelyOP.

Zobacz także

13 komentarzy