Człowiek, który oszukał Tibię. W jeden dzień awansował o 350 levelów!

Tttttt

17 stycznia 2020 roku. Godzina 17:32 – gracz „Immortal Jamie” ginie na 8 lvl przez huntera. 

18 stycznia 2020 roku. Godzina 16:14 – gracz „Immortal Jamie” osiąga 351 lvl. 

Jak to możliwe? 

Czyżby korzystał z bota? Dajcie spokój. Nawet gdyby „Immortal Jamie” dysponowałby najlepszym botem, najlepszym ekwipunkiem i najlepszym spotem, po prostu nie mógłby awansować z 8 na 351 lvl w jeden dzień. To absolutnie niemożliwe. 

Czyli co? To jakiś hacker lub cracker, który "złamał" grę? Też nie. 

Nasz „bohater” wykorzystał po prostu luki w regulaminie gry. Regulaminie, który nie zajmuje się „szarą strefą” tibijskiego światka półświatka. 

„Immortal Jamie” stworzył postać na Torturze (serwer Retro-Hardcore PvP), leciutko podexpił postać, a potem… kupił kille od innych graczy. 

Kupowanie killów? Ano tak. Cos takiego istnieje. Wystarczy znaleźć odpowiednią osobę (z wysokim poziomem doświadczenia), zapłacić jej TC (Tibia Coins – płatna waluta), a potem ją legalnie zabić (nie napotykając oporu). Dzięki specjalnym zasadom działającym na serwerach Retro-Hardcore PvP, otrzymujemy expa za mordowanie innych graczy. Im wyższy level ofiary, tym więcej punktów doświadczenia zgarniamy. 

„Immortal Jamie” kupił zabójstwo między innymi od Polaka z 791 lvl, co było jednym z powodów tak wielkiego i tak gwałtownego wzrostu jego poziomu. Bardzo możliwe, że mówimy o największym wzroście w historii gry (od 8 do 351 lvl w niecałą dobę). 

Potem wystarczyło przetransferować na normalny serwer i cieszyć się grą. 

Jest to naprawdę niezły sposób na szybkie podexpienie swojej postaci. Musicie się jednak liczyć z kosztami. Kupowanie killów nie jest tanie. Czasami trzeba wydać Tibia Coinsy o wartości setek lub nawet tysięcy złotych. W zamian oszczędzacie sobie jednak miesiące, a nawet lata bezkresnego grindowania. 

Ale póki CipSoft przymyka oko na takie procedery, można się bawić. 

Zobacz także

20 komentarzy

Wyszukiwarka

Najnowsze video

Forum dyskusyjne

Dodaj nas

Ankieta

Moja obecna postać w MMORPG jest...

Wyniki

Obrazek dnia

Eeeeee

Kalendarz