Czy kiedykolwiek skorzystaliście z oferty gold-sellerów i kupiliście złoto za real kasę?

Ynyonh5

Gold-selling to chleb powszedni gier MMORPG. Gdybyśmy weszli teraz do pierwszego lepszego tytułu i odpalili World Chat, to naszym oczom ukazałby się… obraz nędzy i rozpaczy. Niekończący się spam różnego rodzaju stron internetowych, które oferują wirtualne złoto za real pieniądze.

Nasza cotygodniowa ankieta dotyczyła jednak innej kwestii – czy kiedykolwiek zdarzyło wam się skorzystać z oferty takiego gold-sellera?

Prawie 2/3 z was (65% ankietowanych) brzydzi się takim gold-sellingiem i nigdy nie skorzystało z usług takich „sprzedawczyków”. To dobrze, bo sprzedawanie in-game’owej waluty za pradziwe pieniądze to zjawisko, które trzeba tępić i piętnować na każdym kroku. Tracą na tym producenci, tracą wydawcy, traci też sama gra. Nie tyle wizerunkowo, co nawet jakościowo.

Tym bardziej niezrozumiałe jest zachowanie 35% naszych użytkowników, którzy przyznali się kontaktu z gold-sellerem. Rozumiemy, że niektórzy cierpią na nadmiar pieniędzy i chcieli takim sposobem wzbogacić się w swojej grze, ale… gold-selling, really?

Dziękujęmy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

8 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz