Czy sprzedaż i kupno postaci powinno być legalne? Tak

Dodany przez guru ponad rok temu
14 4944
Czy sprzedaż i kupno postaci powinno być legalne? Tak

Kupno czy sprzedaż (przede wszystkim sprzedaż) postaci w grach MMO to bardzo delikatny temat.

Niby jest to powszechny proceder (na Allegro czy Ebay mamy mnóstwo takich ofert), jednak większość producentów Massively Multiplayer Online zakazuje tego w swoich regulaminach. Dlatego – gdyby zdarzyłaby się sytuacja, że jakaś osoba zostanie “złapana” na takim handlu – może się zakończyć permanentnym banem.

Czy tak powinno być? A może już czas najwyższy, aby handel awatarami stał się całkowicie legalny?

Tak jak zrobiło to CipSoft w Tibii, wprowadzając własną i całkowicie bezpieczną platformę do sprzedaży/kupna postaci w grze.

No właśnie, jesteście tego samego zdania. Niemal 2/3 was (66%) uważa, że w tych czasach możliwość handlowania wirtualnymi bohaterami/bohaterkami powinna być ogólnie dostępna i – co najważniejsze – nie zakazywana przez wewnętrzne przepisy gier.

Nie trzeba oczywiście tworzyć od razu takich rozwiązań jak w Tibii, ale po prostu usunięcie zakazów z regulaminów MMO byłoby dobrym krokiem.

Innego zdania jest 34% ankietowanych. Według nich sprzedawanie tudzież kupowanie MMORPG-owych postaci nie powinno być dozwolone. Po części można to zrozumieć: jakbyście się czuli, gdyby jakiś “newbie” wydał kilkadziesiąt lub kilkaset złotych na postać, na którą wy musieliście poświęcić miesiące grania i wylać litry potu?

Kolejną przeszkodą do legalizacji sprzedaży/kupna awatarów są ograniczenia techniczne. Teraz – gdy chcemy pozbyć się wirtualnego bohatera – trzeba od razu sprzedać całe konto do gry.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube