Czy wydajecie pieniądze na kosmetyczne przedmioty?

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
1 3008
Czy wydajecie pieniądze na kosmetyczne przedmioty?

Praktycznie każda gra MMORPG posiada w swoim Item Shopie cały arsenał kosmetycznych przedmiotów, które na różne sposoby „upiększają” naszą postać. 

Mogą to być specjalne czapki, outfity,  dodatkowe kolory, efekty, skiny na bronie, skórki na wierzchowce, ozdobne pety lub coś zupełnie innego. 

Zastanawiamy się, czy wydajecie pieniądze… realne pieniądze na takie „bonusy”? 

Okazuje się, że tak. Aż 63% ankietowanych zdarzyło się przeznaczyć kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt dolarów na tzw. „cosmetic items”.  I nie ma się co dziwić. Większość z nas jest wzrokowcami, ale też szpanerami. Po prostu czujemy się lepiej, gdy nasza postać wygląda unikatowo i wyróżnia się – swoim wyglądem - na tle innych bohaterów lub bohaterów. 

37% użytkowników nie ma takiego ciśnienia. Oni nigdy nie wydali kasy na coś kosmetycznego. Widocznie nie zależy im na wyglądzie swojego awatara, a może po prostu szkoda im pieniędzy na coś bezwartościowego, co w żaden sposób nie przekłada się na rozgrywkę. Przecież takie wizualne dodatki nie zwiększą naszego skilla i nie sprawią, że nasza postać stanie się silniejsza (inaczej taką grę nazwalibyśmy P2W). 

Dziękujemy za wszystkie głosy. 


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube