Dauntless oblężony. Zalogowanie się do gry graniczy z cudem. Tłumy chętnych!

Kolejki

Było pewne, że oficjalna premiera Dauntless (wraz z debiutem na konsolach) okaże się dużym sukcesem. Nikt nie spodziewał się jednak, że graczy będzie aż tylu...

Wystarczyło 24 godziny od uruchomienia serwerów, aby do gry wkroczyło 500 tys. nowych użytkowników. Dzięki temu łączna liczba graczy Dauntless przekroczyła już 4 miliony!

To jednak tylko początek drogi na szczyt. Phoenix Labs ma nadzieję potroić wynik z Open Bety. Do końca roku chce zgromadzić 9 mln osób. Jeśli dotychczasowy wzrost zostanie utrzymany, to raczej nie będzie z tym kłopotu. Dauntless to crossplatformowy i przede wszystkim bezpłatny tytuł. Metka „darmowego Monser Hunter World” też robi swoje – na pewno wiele osób się na to chwyciło. 

Najpierw jednak trzeba się dostać na serwer:) Wraz z oficjalną premierą gry nadeszły kosmiczne kolejki. W niektórych przypadkach trzeba czekać 180 minut (trzy godziny), żeby wkroczyć do zabawy. 

Są też kłopoty z serwerami, które ledwo działają. Phoenix Labs co prawda zwiększyło pojemność światów, ale na razie to niewiele pomaga. 

To wszystko dowodzi jednak ogromnego zainteresowania Dauntless. Mimo problemów powinniśmy się cieszyć z sukcesu gry. 

Zagracie TUTAJ (wersja PC jest dostępna jedynie w Epic Games Store). 

Zobacz także

27 komentarzy