Dauntless również w tarapatach? Ponad 100 osób zwolnionych!

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
0 1048
Dauntless również w tarapatach? Ponad 100 osób zwolnionych!

Pisałem już o zwolnieniach w Palia, więc teraz przyszła pora na Dauntless. Studio Phoenix Labs musiało zwolnić ponad 100 osób. Wszystko z powodu cięcia kosztów oraz przymusowej restrukturyzacji studia. Deweloperzy podają, że nie są w stanie funkcjonować w takiej skali, dlatego anulują większość wewnętrznych projektów. W innym przypadku musieliby zamknąć firmę, a powyższe działania to ich ostatnia deska ratunku.

To również nie są pierwsze zwolnienia w Phoenix Labs. Twórcy Dauntless redukowali liczbę pracowników w maju i grudniu 2023 roku. Studio znane jest z Dauntless oraz Fae Farm. Jeśli chodzi o pierwszy tytuł, to najłatwiej określić go jako „casualowe Monster Hunter”. Tutaj również poluje się na potwory i z ich części robi lepsze bronie, aby walczyć z jeszcze większymi stworami. Walka jest w Dauntless bardziej zręcznościowa, a cała otoczka „mniej łowcza”. Gra dostępna jest za darmo, więc każdy może ją sprawdzić.

Dauntless zapowiedziało duże nowości na tegoroczne lato, kiedy to pojawić się ma ogromna aktualizacja ze zmianami. To o tyle istotne, że w grze dawno nic nowego się nie pojawiło i społeczność czeka na obiecane atrakcje. Na tle zwolnień w Phoenix Labs nie wiadomo jednak, czy się doczeka. Studio ponoć ma się skupić właśnie na swoich dwóch, dostępnych produkcjach, więc może nie będzie tak źle.


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube