Dauntless sprawdziło ponad milion graczy?

Rezakiri battle

Od 24 maja możecie sprawdzać Dauntless za darmo, bowiem gra uruchomiła otwarte testy beta. Kolejki były długie, optymalizacja wołała o pomstę do nieba, ale teraz podobno sytuacja się uspokoiła. Jest to zatem idealna okazja, aby deweloperzy pochwalili się, co ugrali w ciągu dwóch tygodni.

Czy jest się czym chwalić? Od 24 maja do 6 czerwca w Dauntless stworzono ponad milion łowców. Taką informację znajdziemy na infografice. Teoretycznie oznacza to, że grę sprawdziło ponad milion graczy, ale nikt nigdzie nie potwierdza, czy takie dane dotyczą unikalnych osób czy postaci w grze, itd. (standardowo zresztą). Niemniej liczba jest spora i gratulacje należą się ekipie Phoenix Labs.

Codziennie do gry przybywało około 50 tysięcy nowych łowców, co również pokazuje zainteresowanie tytułem. W tym czasie stworzono nieco ponad 3 800 gildii, zabito prawie 6 milionów Behemotów i spędzono w grze ponad 6 milionów godzin.

Najważniejsze są jednak Wasze wrażenia z zabawy. Czy Dauntless jest dobrą alternatywą dla zbliżającego się powoli Monster Hunter: World? Jak myślicie, czy ta darmowa produkcja znajdzie swoje miejsce na rynku, czy za kilka miesięcy nikt o niej nie będzie pamiętał?

W tym miejscu znajdziecie pełną infografikę.

Zobacz także

18 komentarzy