Dawniej topowy MMORPG, a teraz… 13 lat Runes of Magic

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
3 3406
Dawniej topowy MMORPG, a teraz… 13 lat Runes of Magic

Trudno w to uwierzyć, ale właśnie minęło trzynaście lat (2009-2022) od momentu pojawienia się Runes of Magic na zachodnim rynku.

Przez ten czas RoM zaliczył podróż z nieba do piekła. Gierka Runewaker Entertainment oraz GameForge (wtedy jeszcze Frogster) była na początku objawieniem na rynku.

Ładna, rozbudowana, grywalna, przypominająca World of Warcraft, a w dodatku działająca w modelu Free-To-Play. Nic dziwnego, że do Runes of Magic przylgnęła metka “darmowego WoW-a”. Osoby, których nie było stać na opłacanie abonamentu w dziele Blizzarda, kierowało się właśnie do RoM-a.

Również w Polsce Runes of Magic osiągnął sporą popularność. Głównie ze względu na polską wersję językową oraz rodzime serwery…

Niestety potem wszystko zaczęło się psuć. Pojawiało się coraz więcej zarzutów o Pay2Win, a coraz mniej zawartości. Aż GameForge zapowiedziało koniec dodatków do gry, a sam Runes of Magic przeszedł w stan “maintenance”, który trwa już kilka lat.

Trzeba się pogodzić z faktem, że najlepsze czasy Runes of Magic ma już za sobą, a gracze powinni teraz pielęgnować wspomnienia i  cieszyć się tymi chwilami, które zostały jeszcze RoM-owi na rynku (bo jesteśmy bliżej nie dalej zamknięcia serwerów).

***

Z okazji 13. Rocznicy gry wystartował jubileuszowy quest wraz ze specjalnym pakietem lootboxem nagród.

  • 1x Skrzynka na Zwierzątko "Szkarłatne Ostrze Demona" (na stałe)
  • 4x Talon Misji Dziennych
  • 1x Odkupienie Feniksa
  • 3x Zaawansowany Uniwersalny Kamień
  • 5x Nie-ma-to-jak-w-domu
  • 5x Atrament do Znakowania
  • 5x Runa Przenosząca

Szczegóły TUTAJ.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube