Daybreak podzielone! Mniejsze studia, większa niezależność, nowe gry! W tym „nExT-gEn”!

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
4 2535
Daybreak podzielone! Mniejsze studia, większa niezależność, nowe gry! W tym „nExT-gEn”!

Daybreak miało ostatnio sporo kłopocików – zwolnienia, obsuwy, nieudane projekty i problemy z  komunikacją. Podjęto decyzję o restrukturyzacji firmy, której efektem jest podział na mniejsze, niezależne studia o indywidualnych nazwach.

Podział ten z czasem dotknie wszystkich marek firmy. Na ten moment Daybreak postanowiło stworzyć oddzielne studia dla PlanetSide, EverQuest oraz DC Universe Online – każdą z tych serii będzie zajmowała się osobna, niezależna ekipa, pracująca pod własną nazwą, ale oczywiście formalnie należąca wciąż do Daybreak.

Przykładowo za PlanetSide odpowiadać będzie teraz Rogue Planet Games. Daybreak zaś będzie funkcjonował jedynie, jako wydawca. Czy to coś dla nas, graczy, zmienia? Teoretycznie tak, bo jeśli mniejsze studia rzeczywiście otrzymały większą swobodę oraz niezależność, to może to pozytywnie wpłynąć na efekt końcowy, czyli same gry. Z drugiej strony realnie może się nic nie zmienić, a całość to jedynie papierkowa transformacja.

Nie zmienia to jednak faktu, że sytuację warto obserwować, zwłaszcza, że nowo utworzone Rogue Planet Games wprost mówi o własnej wizji PlanetSide 3 i dostarczeniu gry na którą wszyscy czekają. Jeśli chodzi o DC Universe Online to superbohaterskie MMORPG trafiło do Dimensional Ink.

Co ciekawe, wiadomo już, że to studio pracuje już nad nową grą. O dziwo padły słowa, jak „next-gen MMORPG” oraz „action MMORPG”, więc strach się bać! Za EverQuesta z kolei odpowiadać będzie Darkpaw Games i tutaj bez większych zmian – będzie więcej, lepiej, fajniej.

Warto tutaj dodać, że podział w Daybreak nie będzie miał żadnego wpływu na gry Standing Stone Games, które są przez nich wydawane. Mowa tutaj np. o Lord of the Rings Online, czy Dungeons and Dragons Online. Obie strony potwierdzają, że restrukturyzacja w żaden sposób nie dotknie graczy, wymienionych gier, czy samego Standing Stone Games.

Teraz pozostaje czekać na efekty tych zmian. O ile cokolwiek się zmieni!


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube