Daybreak studio pozyskało nowego inwestora, który pomoże wydać nowe gry MMO i MMORPG

H1z1 do pobrania

Studio odpowiedzialne między innymi za H1Z1 - Daybreak ogłosiło właśnie, że pozyskało nowego inwestora w postaci firmy NantWorks, która wspólnie z wydawcą stworzy zupełnie nowe pod-studio, którego zadaniem będzie wydanie dwóch „nowych gier”, w tym jednej MMORPG.

Początek tej wiadomości na pewno Was ucieszył, prawda? Nowa gra i to jeszcze MMORPG - wreszcie! No nie do końca - okazało się, że faktycznie, chodzi o grę MMORPG, ale nie będzie to żadna nowość. Nowy właściciel Daybreak postanowił zrobić coś „oryginalnego” i... wydać dwa czołowe tytuły na platformy mobilne.

Tak moi drodzy - znowu te nieszczęsne mobilniaki, arghh.. No dobra, ale przejdźmy do szczegółów. Nowe studio, które powstanie w efekcie współpracy NantWorks i Daybreak, ogłosiło, że wyda na komórki EverQuest, a także... H1Z1. O ile w sukces pierwszej z tych gier jestem w stanie uwierzyć, tak co do H1Z1 mam spore wątpliwości.

Oczywiście decyzja o wydaniu H1Z1 na telefony nie jest przypadkowa, bo produkcja ta ma spore kłopoty - nie dużą ilość graczy, rzadkie aktualizacje i... zbyt dużą konkurencję. Konkurencję, która po prostu aktualizacje swoje tytuły w zawrotnym tempie, a co więcej wydaje dziesiątki tysięcy dolarów na marketing, z którego Daybreak nie chętnie korzysta.

To jednak nie koniec, bo mam też całkiem dobre wieści - znowu pojawiły się plotki, że przy okazji wykupienia Daybreak przez firmę miliardera Dr. Patricka Soo-Shionga, studio zyskało dodatkowe fundusze na rozwój nowych projektów MMO PC. Być może mowa tutaj o EverQuest 3 oraz PlanetSide 3, o których kilka miesięcy temu zrobiło się głośno za sprawą byłego pracownika Daybreak.

 

Zobacz także

0 komentarzy