DayZ po 5 latach przechodzi do fazy Beta!

Dayz

Taka tam niespodzianka, prawda? Bohemia Interactive na swoim vlogu poinformowało, że ich niegdyś popularne DayZ w końcu opuszcza fazę Alfa. Po pięciu latach deweloperzy mogą wreszcie zmienić jej status na Beta.

W specjalnym wideo firma zapowiada, czego gracze mogą spodziewać się w najbliższym miesiącach. Największą niespodzianką jest chęć wydania wersji 1.0 do końca 2018 roku. Czy im się to uda? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Nikt jednak nie wyklucza, że wersja 1.0 wcale nie będzie oficjalną premierą gry, jak zazwyczaj się przyjmuje.

Co zatem dostaniemy w ramach Bety DayZ? Sporo zmian w silniku gry, ulepszenia w infrastrukturze sieciowej, wprowadzenie do budowania baz, czy mnóstwo usprawnień w pojazdach. Do tego dojdzie tuning AI zainfekowanych (znaczy zombie) oraz zwierząt. Załapiemy się również na rework mapy, możliwość postawienia własnego serwera, czy wsparcie dla modów!

Cena pozostanie taka sama, przy czym nie wiadomo, czy po debiucie wersji 1.0 gra nie podrożeje.


Moim zdaniem

I tak jestem pod wrażeniem, że Bohemia Interactive cokolwiek robi przy tym tytule. Czy znajdą się chętni? Kto wie, po takim czasie wprowadzenie dużej ilości zmian może przyciągnąć wygłodniałych graczy :)

Zobacz także

16 komentarzy