DC Universe Online zmieni swój model płatności! Najnowszy dodatek dla wszystkich za darmo!

51098419025 788cdfac5f k

DC Universe Online jest z nami od lat i tytuł ten podobno wciąż trzyma się całkiem dobrze. Deweloperzy szykują jednak zmianę w jego modelu płatności. Gra już jest teoretycznie dostępna za darmo, ale w rzeczywistości, aby cieszyć się nią w pełni, trzeba opłacić przepustkę premium. Zwłaszcza, jeśli kogoś interesują dodatki, a tych jest naprawdę od groma.

Najnowszy, czterdziesty z kolei, zadebiutuje niedługo, a dokładnie 15 kwietnia. Nazywać się będzie World of Flashpoint i zabierze nas do alternatywnej rzeczywistości DC (polecam film animowany Justice League: The Flashpoint Paradox). W ramach zabawy poznamy ojca Bruce'a Wayne’a, który będzie nowym Batmanem, spotkamy Aquamana, będącego Imperatorem oraz nietypową Wonder Woman.

Dostaniemy nie tylko garść fabuły, ale również sporo misji, a także nowe uzbrojenie oraz dwa rajdy. I to wszystko za darmo. Dlaczego? Latem tego roku DC Universe Online zmieni swój system płatności i zaktualizuje konto Membership. Twórcy chcieli uniknąć sytuacji w której najnowszy dodatek jest teraz płatny tylko po to, aby za kilka miesięcy rozdać go wszystkim za darmo. Dlatego już teraz World of Flashpoint zostanie udostępniony każdemu – nie jest to oferta ograniczona czasowo, nie trzeba spełniać żadnych wymagać, czy czegokolwiek kupować.

„The episode also has event-level versions of the content that every player level 15+ can participate in. You don’t need to be end-game, elite, or a master to jump into World of Flashpoint. If you’re looking to get started or get ready for the episode, most players can reach level 15 in a weekend.”

Skąd ta zmiana? Twórcy informują, że chcą sprawdzić model biznesowy w którym zawartość DC Universe Online nie jest zamykana/blokowana za przymusem zakupu. Ekipa przyznaje, że największą atrakcją przepustki Membership był właśnie dostęp do DLC, więc jeśli chcą to zmienić to trzeba się odpowiednio przygotować.

Nie wiadomo jeszcze jaką formę ta zmiana przybierze, ale tego lata przekonamy się, jaka przyszłość czeka DC Universe Online.

Zobacz także

2 komentarzy