Destiny 2 nie będzie wspierało OBS-a, Frapsa czy Discorda

Destiny 2 rally the troops worldwide reveal trailer mp4 149089326811800 00 50 20still025 1490894150360 1280w

Już niedługo będziemy mogli przetestować Destiny 2 na PC-tach. Jeśli jednak myślicie o nagrywaniu materiałów z tej gry w przyszłości, to będziecie musieli się dwa razy zastanowić. Z myślą o walce z dodatkowymi programami, które ingerują w kod produkcji, deweloperzy wprowadzili pewne ograniczenia. W efekcie Destiny 2 nie będzie wspierało niektórych elementów OBS-a oraz Xsplita. Jakby tego było mało, nie ma co również liczyć na integrację z Discordem czy Frapsem.

Twórcy zapewniają, że nie chodzi tutaj o politykę, czy wprowadzenie monopolu na streamowanie Destiny 2 z jednej aplikacji. Deweloperzy nie chcą bowiem, by tzw. „programy trzecie” ingerowały w kod produkcji, tworząc tym samym furtkę dla cheaterów. O ile jest to zrozumiałe działanie, tak brak współpracy z OBS-em (konkretniej z funkcją OBS Game Capture) czy takim Frapsem będzie ciosem dla niektórych streamerów oraz youtuberów.

Czym zatem można nagrywać?

  • W trybie „Exclusive Fullscreen” (pełen ekrany) można korzystać z NVIDIA Shadowplay oraz AMD ReLive. Ewentualnie można używać odpowiedniego sprzętu, jak Elgato czy AVerMedia.

  • W trybie „Windowed Mode” można korzystać z OBS-a, XSplita, Dxtory, Razer Cortex, Fraps oraz całej reszty aplikacji.

Co ciekawe, powyższe ograniczenia nie dotyczą jedynie streamowania, ale również zbierania danych z gry. Jeśli zatem chcecie monitorować ilość FPS-ów, czy inne statystyki w Destiny 2, to nie będziecie mogli korzystać z odpowiednich programów dodatkowych. Miejmy nadzieję, że twórcy wiedzą, co robią…

Zobacz także

19 komentarzy