„Destiny 2 to najlepiej sprzedająca się gra w tym roku”

Dodany przez PefriX ponad 6 lat temu
12 4884
„Destiny 2 to najlepiej sprzedająca się gra w tym roku”

NPD Group zajmuje się badaniami rynkowymi, które dotyczą sprzedaży. Według ich danych, Destiny 2 jest najlepiej sprzedającą się grą w tym roku. Specjalny raport został opublikowany dzień przed premierą wersji na PC. Pozostaje zatem poczekać do końca listopada – wtedy przekonamy się, jak debiut na blaszakach wpłynął na wyniki finansowe produkcji.

To jednak nie koniec informacji. Portal DestinyTracker zawiesił swoją działalność. Znajdowały się na nim dane związane z ilością graczy Destiny 2, chociaż nie pochodziły one z oficjalnego źródła. Z tego powodu należało podchodzić do nich ze sporym dystansem, tak jak do wszystkich tego typu informacji. Niemniej twórca strony uznał, że pora zakończyć jej działanie, bowiem za dużo osób wykorzystywało zebrane dane do szerzenia fałszywych plotek o grze. Chodzi tutaj o doniesienia, według których konsolowa społeczność odsuwa się od Destiny 2, a sama produkcja traci na popularności.

Ze swojej strony dodam, że to dosyć nietypowa sytuacja, w której niezależny dostawca takich informacji, zawiesza swoją działalność. Wszystko dlatego, że według jego danych, gra traci na popularności. Jeszcze zabawniej wyglądają tłumaczenia:

„Not everyone plays video games 24/7, besides maybe at launch.”

Czyżby coś było na rzeczy? O tym dowiemy się za jakiś czas, gdy przekonamy się, jak wypadła premiera Destiny 2 na PC-tach. Warto dodać, że system wspierania celowania podczas korzystania z kontrolera (pada) pozostał bez zmian od bety. Wspominam o tym nie bez powodu, bowiem była to jedna z rzeczy, która przeszkadzała graczom. O ile strzelanie na padzie w PvE to raczej mały problem, tak ułatwienia na płaszczyźnie PvP wydają się mocno nie fair w stosunku do reszty graczy na PC. Zwłaszcza tych, którzy normalnie korzystają z myszki i klawiatury…


12 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube