Destiny 2 usuwa rękawice z „symbolem nienawiści”

Dodany przez PefriX prawie 7 lat temu
17 8327
Destiny 2 usuwa rękawice z „symbolem nienawiści”

Chyba sam zacznę wierzyć w to, że te newsy są sponsorowane. Niemal codziennie pojawią się na portalu wpisy związane z Destiny 2. Co z tego, że większość z nich dotyczy ostatnio afer dookoła gry. Czy znacie lepszy pomysł na reklamę? No właśnie! Ten news zatem będzie jak kilka ostatnich, związanych z kontynuacją produkcji od Bungie.

Tym razem chodzi o rękawice („gauntlets”) w Destiny 2, które podobno zawierają „symbol nienawiści”. Nie chodzi tutaj o swastykę, która przez wydarzenia z przeszłości nacechowana jest negatywnymi skojarzeniami. Mowa tutaj o fladze Kekistanu, czyli fikcyjnego państwa/ruchu politycznego, który narodził się w ciemnych czeluściach 4chan.org za sprawą użytkowników wspomnianej strony internetowej.

Problem w tym, że wspomniany znak Kekistanu bazowany był na symbolu nazistów. Do tego dochodzi słowo „kek”, które swój początek bierze z World of Warcraft i związanych z grą memów. Internet to jednak dziwne miejsce i szybko nasze „kek” nabrało nowego znaczenia – teraz określa „biały nacjonalizm” (np. sprawa Charlottesville), tak jak Pepe the Frog (przynajmniej według niektórych). Najwidoczniej jestem nowy w Internetach, bo wszystkie powyższe rewelacje są dla mnie czymś nowym. Człowiek uczy się jednak całe życie.

Prawnicy podobno potwierdzają, że flaga Kekistanu doskonale odzwierciedla symbolikę nazistowską. Czerwień została zamieniona na zieleń, a swastyka zastąpiona została logiem „kek”. Nie trudno zatem zgadnąć, że całość niekoniecznie kojarzy się pozytywnie. Sprawy nie polepszają również członkowie Kekistanu, którzy należą do ruchu politycznego „alternative right/alt-right”, celowo używający powyższej symboliki, by trollować ludzi. Wiecie, takie internetowe śmieszki.

Wracamy jednak do Destiny 2. Użytkownik reddita wykopał wspomnianą rękawicę „Road Complex AA1” z tą „symboliką nienawiści”. Reakcja społeczności była natychmiastowa, deweloperzy również nie czekali, aż fala hejtu ich zaleje. Od razu zadeklarowali podjęcie odpowiednich środków, by usunąć wspomniany symbol z gry. Nie wiadomo, czy cały przedmiot zniknie z Destiny 2, czy jedynie niepożądany znak. Ekipa z Bungie przeprasza za zaistniałą sytuację oraz zwraca uwagę, że umieszczenie tego symbolu nie było czymś zamierzonym.

Ze swojej strony dodam tylko jedno – obawiam się, że dojdziemy do momentu, gdy nie będzie można spojrzeć na drugą osobę bez wywoływania fali kontrowersji…


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube