Diablo 4 będzie po polsku, ale to chyba oczywiste

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
15 7064
Diablo 4 będzie po polsku, ale to chyba oczywiste

Żadna niespodzianka. Każda licząca się gra Blizzarda (oprócz World of Warcraft oraz World of Warcraft Classic) posiada polską wersję językową. I nie chodzi wcale o samo tłumaczenie + napisy, ale pełny dubbing. Tak jest w Overwatch, Heroes of the Storm, Hearthstone czy Diablo 3.

I tak będzie również w Diablo 4. Fani dotarli do nowego builda, w którym jak na dłoni widać, jakie wersje językowe wspiera lub będzie wspierać nowy “diabełek”.

Wygląda to tak, jakby “plPL” był już dostępny. Widocznie produkcja Diablo 4 znajduje się na takim etapie, że powoli wprowadzane są poszczególne lokalizacje, choć zapewne w okrojonej, czy wręcz prototypowej wersji. 

Zresztą to nie jedyny dowód, że Diablo 4 będzie dostępny w naszym języku. Zobaczcie na oficjalną stronę D4 (TUTAJ), tłumaczone artykuły, a nawet polski dubbing w cinematiku "We Trzech Kroczą".

Jeśli ktokolwiek martwił się o “polskość” Diablo 4, to raczej może odetchnąć z ulgą. Gra na 99,9999% pojawi się w rodzimym języku, od razu na premierę, która nastąpi… za dwa, może trzy lata. Trudno powiedzieć, jakie plany ma Blizzard.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube